Spoločnosť Apple v roku 2022 zmenila taktiku a namiesto menšieho dostupného modelu s označením „mini“ začala predávať väčšie zariadenie „Plus“ so 6,7″ displejom. iPhone 14 Plus mal však jednu nevýhodu a tou bola vysoká cena. Keďže ho však skoro nikto nechcel, teraz sa vďaka zľavám stal mimoriadne dostupným. Ušetríte na ňom stovky eur.

iPhone 14 Plus má 6,7″ OLED Retina displej s vysokým rozlíšením, nádhernými farbami a vysokými kontrastnými pomermi. V jeho vrchnej časti sa tiež nachádza zredukovaný výrez pre snímač skenovania tváre Face ID, takže odomykanie je maximálne bezpečné a hlavne rýchle. Po technologickej stránke je smartfón vybavený procesorom A15 Bionic (verzia z iPhonu 13 Pro), ktorý má o trochu vyšší výkon a hlavne 6 GB RAM. Neprekvapí ho teda žiadna náročnejšia úloha a ani hra.

Čo sa týka ceny tak tá bola v čase uvedenia na trh skutočne prestrelená. Apple chcelo zákazníkom ponúknuť dostupnejšiu alternatívu pre iPhone 14 Pro Max no keďže si za iPhone 14 Plus pýtalo až 1 149 €, pochopiteľne ho nikto nechcel. Po cca pol roku sa ale situácia zmenila a tento špičkový smartfón so 6,7″ displejom kúpite po kliknutí na tento odkaz už od 913 €! Na jeho nákupe teda ušetríte skoro 200 – 250 € (v závislosti od predajcu) a dostanete zariadenie, ktoré vám vydrží niekoľko dlhých rokov.

iPhone 14 Plus ponúka prémiové fotky aj video

iPhone 14 Plus vo fialovej farby zo zadnej strany. Má dva fotoaparáty, ktoré sú umiestnené diagonálne
Zdroj: Apple Insider

iPhone 14 Plus má dve kvalitné zadné kamery s 12 MP rozlíšením (širokouhlá a ultraširokouhlá), ktoré vedia natáčať video v rozlíšení 4K, podporujú akčný režim a rovnako tak s nimi odfotíte vďaka nočnému režimu krásne zábery aj v zhoršených svetelných podmienkach.

Kamerový modul je tiež vybavený optickou stabilizáciou snímača, vďaka čomu sa nemusíte obávať roztrasených záberov či ďalšími užitočnými technológiami, vďaka ktorým budú vaše fotky jednoducho nádherné. Samozrejmosťou je aj podpora panoramatických záberov či portrétov.

Excelentná výdrž batérie

iPhone 14 Plus na MagSafe nabíjačke. Telefón má veľké rozmery a 6,7" displej
Zdroj: Apple Insider

To v čom je iPhone 14 Plus absolútnym priekopníkom je výdrž batérie. Tým, že nemá Always-On displej a používa až 4 325 mAh akumulátor zvládne v spolupráci s úsporným procesorom A15 Bionic na 100 % nabitie aj dva dni bežného používania.

Sami používame iPhone 14 Pro Max (4 323 mAh), ktorý má síce modernejší čip A16 Bionic no za to stále zapnutý displej a môžeme napísať, že jeho výdrž je tak dobrá, že ho z času na čas zabúdame nabíjať. iPhone 14 Plus vám teda v tomto smere ponúkne ešte viac!

Prečítajte si tiež  Návod: Ako zistiť zdravie batérie na hodinkách Apple Watch.

Nabíjanie potom bude prebiehať prostredníctvom 20 W adaptéra, 15 W MagSafe systému alebo 7,5 W Qi systému. Je na vás, čo najviac preferujete.

Aj menší iPhone 14 (6,1″) Je v zľave

žltý iphone 14 a iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

A ak sa vám zdá 6,7″ displej príliš veľký, nič si z toho nerobte. Apple stále predáva aj iPhone 14 s klasickým 6,1″ displejom, ktorý má oveľa kompaktnejšie rozmery, rovnaký hardvér a taktiež skvelú výdrž batérie na jedno nabitie.

Jeho cena štartovala v čase uvedenia na trh na hranici 999 € no teraz ho po kliknutí na tento odkaz môžete kúpiť aj za menej ako 800 €. Cenové zvýhodnenie bude možno v porovnaní s väčším iPhonom 14 Plus o čosi menej zaujímavé no stále pôjde o peknú úsporu, ktorú môžete investovať do niečoho iného. Rozhodnutie teda zostáva na vás.

Kúpite si na iPhone 14 alebo iPhone 14 Plus kvalitný kryt od Loopi

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 14 aj iPhonom 14 Plus a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Pre lepší prehľad sme jednotlivé ponuky vypísali nižšie:

iPhone 14

iPhone 14 Plus 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -