Aj keď spoločnosť Apple predstavuje nové iPhony vždy po roku, v poslednej dobe zvykne aktualizovať produktový rad v polovici životného cyklu. Či sa vám to páči alebo nie, čas plynie mimoriadne rýchlo a práve v marci to bude pol roka od chvíle, čo prišiel na trh posledný iPhone 14. Aj preto by sme sa mohli v najbližších dňoch dočkať nového variantu. Téme sa venoval portál Macrumors.

Vylepšenie sa má podľa zahraničných zdrojov týkať len lacnejších modelov iPhone 14 a iPhone 14 Plus. Práve pri nich má spoločnosť Apple dlhodobé problémy s predajom, pričom zákazníci volia radšej drahšie modely 14 Pro alebo 14 Pro Max alebo potom lacnejší iPhone 13, ktorý má rovnaký dizajn a v podstate aj hardvér. Aj preto dnes kúpite iPhone 14 už od 772 € (pôvodne 999 €) a iPhone 14 Plus od 918 € (pôvodne 1 149 €).

Spoločnosť Apple síce nezvykla „modernizovať“ aktuálne generácie svojich zariadení v polovici životného cyklu no všetko sa to zmenilo v roku 2021, keď prišiel na trh iPhone 12 a iPhone 12 mini v zaujímavom fialovom prevedení.

Žltý iPhone 14
Zdroj: Macrumors

O rok neskôr, sme sa dočkali tmavo-zelenej farby, ktorá už ale bola dostupná aj pre prémiový iPhone 13 Pro / 13 Pro Max a v roku 2023 by sme sa mali dočkať žltej, ktorú si bude užívať opäť „len“ lacnejší iPhone 14 a iPhone 14 Plus.

Nová farba nebude na modeloch Pro

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: SvetApple

Podľa úniku budú modely „Pro“ z tohto vylepšenia vynechané, pretože sa predávajú dobre a žltá pastelová farba by sa ku ich luxusnému a elegantnému dizajnu zrejme nehodila. Možno však budeme o pár dní prekvapení.

Samozrejme, stále ide iba o únik, takže informácie v ňom treba brať s určitou rezervou. Na druhej strane je ale pravda, že iPhone 14 a ani iPhone 14 Plus sa zatiaľ ktovieako nepredávajú a to ani po tom, čo ich ceny zleteli na extrémne nízku úroveň (viď vyššie).


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI REKLAMA
REKLAMA

Navyše, keď Apple dvakrát po sebe v apríli predstavilo poslednú generáciu iPhonu v novej farbe, nevidíme dôvod, prečo by v tejto tradícii nemalo pokračovať. Dvojnásobne to platí v čase, kedy globálne predaje smartfónov upadajú a zákazníkov treba niečím zaujať.

Prečítajte si tiež  Apple pomôže v boji proti zákernému koronavírusu.

Nemusí to byť na budúci týždeň 

tim cook generálny riaditeľ spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Môže sa samozrejme stať, že inovácia nepríde budúci týždeň ale až o dva či tri týždne no je vysoká pravdepodobnosť, že ju firma skutočne chystá. Nechajme sa teda prekvapiť.

Pozrite si vizualizáciu toho, ako by mal vyzerať žltý iPhone 14 a napíšte nám do komentára, ako sa vám tento dizajn pozdáva. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -