Prvé zmienky ohľadom iOS 14.5 sa objavili ešte v polovici februára. Technologický gigant sa rozhodol napraviť všetky neduhy aktuálnej verzie a okrem iného ju obohatil o niekoľko zásadných vylepšení. Veľká aktualizácia sa testuje v šiestej beta verzii a počujeme o nej prakticky každý jeden týždeň.

Firma pri iOS 14.5 ráta s novinkami ako odomykanie iPhonu cez Apple Watch, možnosť pripojenia ovládačov od herných konzol, podporu Dual-SIM pre 5G či vylepšením aplikácie Apple Maps a ďalšími…

- Reklama -

Samozrejmosťou je potom zlepšenie stability, výkonu a spotreby energie. V súčasných verziách je pomerne dosť drobných chýb, ktoré otravujú používateľov. Apple ich chce veľkým updatom eliminovať. Kedy to však bude?

Na otázku kedy príde iOS 14.5 reagoval aj Tim Cook

No a ak sa už neviete dočkať oficiálnej verzie a chceli by ste vedieť, kedy bude k dispozícii, odpoveď je jednoduchá. Hoci vám neprezradíme presný dátum, môžeme sa oprieť aspoň o tvrdenia CEO spoločnosti Apple, Tima Cooka.

Práve generálny riaditeľ technologického giganta v poslednom rozhovore prezradil, že iOS 14.5 je pripravený a verejnosť sa ho dočká v priebehu niekoľkých týždňov.

No a keďže by mal byť tento update viazaný na zatiaľ utajovanú videokonferenciu (na ktorej sa predstaví iPad Pro 2021, iPad mini, AirTags či možno nová Apple TV), vydanie sa môže plánovať niekedy na polovicu apríla. Z nášho pohľadu sú najpravdepodobnejšie dni medzi 9. – 18. aprílom. Neskôr to určite nebude.

Zostaňte teda trpezliví a sledujte svetapple.sk aj naďalej. O všetkých novinkách vás budeme včas informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.