Posledný príbeh, ktorý pripomína skôr akčný film než realitu sa odohral v Kalifornii. Hlavnú úlohu v ňom zohral iPhone 14, ktorý zachránil mladej dvojici život. Pokiaľ by ho nemali vo svojom vrecku, kto vie, ako by celá situácia dopadla. Téme sa venoval portál 9to5mac.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Všetko sa to začalo hrozivou nehodou, keď auto vyletelo v horách z cesty a namierilo si to rovno do útesu. Tam pokračovalo takmer 100 metrov kým sa nezastavilo v doline bez mobilného signálu. Aj keď bola posádka po celý čas pri vedomí, nedokázala si privolať pomoc.

V tom však zasiahol iPhone 14, ktorý si dnes na Slovensku môžete kúpiť už za cca 830 €. Zariadenie obsahuje nové bezpečnostné technológie, ktoré vám v určitých situáciách dokážu zachrániť život. No a teraz zafungovali obe úplne spoločne.

Najskôr detekcia nehody a potom kontaktovanie záchranných zložiek cez satelit 

iPhone 14 satelitné pripojenie
Zdroj: Apple

Nový iPhone 14 sa v tomto prípade zachoval absolútne ukážkovo. Zariadenie niekoľko sekúnd po náraze detegovalo nehodu, na základe čoho sa pokúsilo kontaktovať záchranné zložky.

Keďže však v oblasti, v ktorej sa auto po 100 metrovom páde nachádzalo nebol signál, využiť muselo technológiu núdzového SOS volania, ktorá sa nedávno rozšírila už aj do Európy a každý majiteľ iPhonu 14 / 14 Pro ju získava na 2 roky úplne zadarmo. Zariadenie pri nej využíva napojenie priamo na satelit, čo žiadna staršia generácia nedokáže.

iPhonu 14 sa teda podarilo napojiť na príslušného operátora a ten ku nehode poslal záchranné zložky. V tomto prípade musel zasahovať dokonca aj vrtuľník, no celá nepríjemná situácia mala napokon šťastný koniec.

Muž a žena, ktorí mali obaja len 20 rokov vyviazli s ľahkými a stredne ťažkými poraneniami. Kto ale vie, ako by to dopadlo, keby pri sebe nemali iPhone. V útese by ich možno dodnes nikto nenašiel…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here