Je síce pravda, že iPhone 14 Pro, ani iPhone 14 Pro Max sa už nevyrábajú, no vzhľadom na to, čo všetko ponúkajú a za koľko sa dajú kúpiť ide dnes azda o tu najvýhodnejšiu možnú ponuku. O to viac to posilňuje fakt, že ich posledné kusy, ktoré slovenským predajcom zostali na skladoch môžete mať za extrémne výhodné ceny. Ukážkovo na nich ušetríte.

iPhone 14 Pro / 14 Pro Max je vyrobený z prémiovej nehrdzavejúcej ocele a displej chráni špeciálna technológia Ceramic Shield. Vzadu nájdete elegantné matné sklo a smartfón spĺňa certifikát IP68 (odolnosť voči vode). Jeho veľkou výhodou je 6,1″ / 6,7″ OLED displej s vysokým rozlíšením a tiež podporou funkcií Always-on či ProMotion (1 – 120 Hz obnovovacia frekvencia). Smartfónu navyše nechýba ani Dynamic Island či veľmi výkonný procesor A16 Bionic, ktorý sa vyrába 4 nm procesom a ponúka až 6 GB RAM. No a cena?

Zatiaľ čo v čase uvedenia na trh sa iPhone 14 Pro predával za 1 299 €, dnes je situácia celkom iná. Zmena kurzu eura voči doláru a samozrejme medzigeneračné zostarnutie zariadenia spôsobili, že tento model kúpite ako úplne nový po kliknutí na tento odkaz už za 1 049 €. Získate pri tom stále modernú vlajkovú loď, ktorej absolútne nič nechýba.

Naopak, ak by vás viac oslovil iPhone 14 Pro Max, tu je úspora ešte väčšia. Základný model totiž minulý rok štartoval na čiastke 1 449 €, avšak dnes ho môžete mať po kliknutí na tento odkaz už za 1 149 €. Samozrejme tieto ponuky môžu byť časovo, alebo skladovo obmedzené, takže by ste sa mali v prípade záujmu poponáhľať.

iPhone 14 pro
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson

Zariadenia disponujú špičkovým 48-Mpx hlavným fotoaparátom, ale aj ultraširokouhlým objektívom (12 Mpx) či teleobjektívom (12 Mpx) s 3x optickým priblížením. Nechýba tu ani LiDAR skener či Sensor-Shift (optická stabilizácia snímačov). Na iPhone 14 Pro / 14 Pro Max môžete nahrávať špičkovo-stabilizované videá vďaka akčnému režimu, no nechýba mu ani režim filmový či v prípade fotografie portrét, alebo nočný režim.

Rovnako je ukážková aj výdrž batérie, ktorá zvládne pri striedmejšej prevádzke mihnutím oka dva dni na jedno nabitie. iPhone 14 Pro / 14 Pro Max teda nepatrí do starého železa a keďže sa dá kúpiť len o málo drahšie, ako základný iPhone 15 / 15 Plus, z nášho pohľadu tu nie je nad čím rozmýšľať. Platí to už len kvôli oveľa lepšiemu displeju. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  iPod Touch 5G, iPod Touch 6G, iPad Air 2 a iPhone 6 vo veľkom foto teste!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -