Na trhu je obrovské množstvo smartfónov, ktoré medzi sebou každoročne súperia v najrôznejších disciplínach. Väčšinou sa navzájom predbiehajú v jednotlivých kategóriách. Ak by ste ale hľadali to najkomplexnejšie zariadenie zo všetkých, vybrať by ste si mali iPhone 14 Pro od spoločnosti Apple. Ako píše Gizchina, na veľtrhu MWC 2023 v španielskej Barcelone vyhral prestížne ocenenie.

Zariadenie evidentne neoslovilo len technologických novinárov ale aj analytikov či influencerov, ktorých spoločný verdikt dospel k názoru, že ide o najlepší smartfón sveta, aký si môžete v súčasnosti zakúpiť. Medzi jeho najviac oceňované vlastnosti patril napríklad procesor A16 Bionic, ktorý výkonom prekonáva aj konkurenta Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Tento čip je síce spriahnutý len so 6 GB RAM, no tie vám budú na bežnú prácu bohato stačť. iPhone 14 Pro je tiež špičkovo spracovaný a má nádherný dizajn. Pochvalu si vyslúžil aj nový, 48 Mpx fotoaparát či extrémne prívetivý systém Face ID.

Porotu tiež oslovil veľký 6,1″ OLED displej s variabilnou obnovovacou frekvenciou od 1 HZ do 120 Hz. Poprvýkrát v histórii má aj funkciu Always-on (stále zapnutý) a taktiež získal prepracovaný výrez s názvom Dynamic Island, ktorý je interaktívnym spôsobom prepojený s používateľským rozhraním operačného systému iOS 16.

Čo však cena? Tá je v porovnaní s konkurenciou ďaleko najvyššia. Za toto zariadenie totiž štandardne zaplatíte až 1 299 € v základnom prevedení, no ak kliknete na tento odkaz, nájdete ho už od 1 117 €. No a v prípade, že by vás zaujímal skôr väčší 6,7″ iPhone 14 Pro Max, aj toto zariadenie je niekoľko mesiacov po predstavení k dispozícii za zaujímavé peniaze. Hoci ho Apple oficiálne predáva od 1 449 €, po kliknutí na tento odkaz nájdete aj ponuku od 1 239 €. V oboch prípadoch teda krásne ušetríte.

Konkurencia pre iPhone 14 Pro bola veľká

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: SvetApple

Pre Apple je takéto ocenenie pochopiteľne veľmi dôležité. Dnes sú totiž na trhu smartfóny s Androidom, ktoré sa predávajú za nižšie ceny a ponúkajú extrémne parametre. Tie dokonca iPhone 14 Pro v niektorých disciplínach prekonávajú.

Na druhej strane však ani jedno z nich nedokáže poskytnúť tak dokonalo zladený hardvér a softvér, ako práve Apple. Zrejme aj to mu zabezpečilo prvé miesto v celkovom rebríčku na MWC 2023. Skvelá práca Apple!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -