Hoci je iPhone 15 Pro v roku 2023 lákavou voľbou, keď si ho priamo porovnáme s iPhonom 14 Pro z minulého roka, rýchlo zistíme, že tieto smartfóny sa medzi sebou zas až tak veľmi nelíšia. Majú rovnaké displeje, podobné procesory, fotoaparáty a tiež dizajn. Veľkou výhodou je preto fakt, že iPhone 14 Pro kúpite o stovky eur lacnejšie.

Toto zariadenie disponuje špičkovým 6,1″ OLED Always-on displejom, ktorý má aj funkciu ProMotion – variabilná obnovovacia frekvencia 0 – 120 Hz a prakticky dokonalý obraz s vysokým rozlíšením 2532 × 1170 pixelov (460 ppi). Taktiež je tu dodatočná ochrana displeja Ceramic Shield či veľmi výkonný procesor A16 Bionic, ktorý je produkovaný 3 nm výrobným procesom a ponúka až 6 GB RAM. iPhone 14 Pro má tiež Dynamic Island či rám vyrobený z odolnej nehrdzavejúcej ocele a v zadnej časti matné sklo. Už pri prvom kontakte pocítite, že ide o exkluzívny kúsok spotrebnej elektroniky.

No a cena? iPhone 14 Pro sa minulý rok predával pri uvedení na trh za 1 299 €. Keďže však Apple predstavil novší model iPhone 15 Pro, cena staršieho zariadenia klesla. Vďaka tomu ho po kliknutí na tento odkaz môžete mať už za 949 €, vďaka čomu výrazne ušetríte. Len pre doplnenie, za rovnaké peniaze sa dnes oficiálne predáva základný iPhone 15. A uznajte sami, že iPhone 14 Pro je po technologickej stránke trochu ďalej.

iPhone 14 pro
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson

Tento model má tiež trojicu zadných fotoaparátov v rozložení: širokouhlý objektív (48 Mpx), Ultra-širokouhlý objektív (12 Mpx) a teleobjektív (12 Mpx + 3x optický zoom). K dispozícii je tiež LiDAR skener či optická stabilizácia senzorov. Vďaka tomu nie je obraz vôbec roztrasený. Tešiť sa tiež môžete na špičkový makro režim, nočný režim, portrétny režim, akčný režim či v neposlednom rade filmový režim.

iPhone 14 Pro má pomerne veľký akumulátor s kapacitou až 3 200 mAh, vďaka čomu dokáže bez problémov vydržať 1 – 2 dni na jedno nabitie. Taktiež podporuje rýchle, bezdrôtové a tiež MagSafe nabíjanie.

A ak by sa vám tento model z dôvodu rozmerov nezdal, stále si môžete zaobstarať aj iPhone 14 Pro Max so 6,7″ displejom, ktorý má okrem iného ešte aj 4323 mAh akumulátor. To sú snáď jediné dva rozdiely v porovnaní s menším iPhonom 14 Pro. Tento model sa minulý rok predával od 1 449 €, avšak dnes ho viete získať po kliknutí na tento odkaz už za 1 072 €. To sa možno oplatí aj viac, ako iPhone 14 Pro. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 (45 mm) sú konečne v zľave. Slováci môžu na zariadení slušne ušetriť

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -