Úniky ohľadom nových zariadení od spoločnosti Apple sa začínajú stupňovať. Dnes sa na internet dostali fotografie plastových puzdier, ktoré sú určené pre celý rad zariadení, označených ako iPhone 14. Dokopy by sme sa mali dočkať štyroch prevedení nového smartfónu v dvoch veľkostiach displeja – s uhlopriečkou 6,1″ a 6,7″ palca.  Vďaka týmto fotkám teraz vieme potvrdiť množstvo špekulácií, o ktorých sme v priebehu uplynulých mesiacov písali.

Samotné obrázky sa po prvýkrát objavili na sociálnej sieti Weibo, pričom na ne upozornil známy leaker DuanRui na svojom Twitteri. Zobrazujú ultratenké puzdrá pre 6,1″ iPhone 14 a iPhone 14 Pro a takisto 6,7″ iPhone 14 Max (na fotkách označený ako iPhone 14 Plus, nakoľko jeho finálny názov ešte nie je známy) a iPhone 14 Pro Max.

iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max kryty, obaly púzdra na telefón
Zdroj: Weibo
iPhone 14 Pro vo fialovej farbe štúdiový záber
Zdroj: IAN / Jon Prosser

Ako poznamenáva Macrumors: „Puzdrá odrážajú širokú škálu hodnoverných fám o dizajne z renomovaných zdrojov vrátane CAD renderov, uniknutých schém, obrázkov výrobných foriem príslušenstva, prvých puzdier tretích strán a ďalších,

iPhone 14 bude mať obrovský fotoaparát 

iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max kryty, obaly púzdra na telefón
Zdroj: Weibo
iPhone 14 Pro vo fialovej farbe detailný záber
Zdroj: IAN / Jon Prosser

Keďže si autor fotografií dal skutočne záležať na detailoch, podarilo sa nám zistiť, ako moc sa zväčší 48 MP fotoaparát v iPhone 14 Pro v porovnaní s iPhonom 13 Pro. Na novinke by mal mať priemer zadnej vystúpenej časti cca 4 centimetre, zatiaľ čo na predchodcovi mal cca o pol centimetra menej.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Analytici a leakeri očakávajú, že 48 MP objektív dostane až o 57 % väčší snímač, ktorý bude schopný zaznamenávať aj 8K video. Smartfón dostane takéto vysoké rozlíšenie kvôli prvému AR/VR Headsetu, ktorý bude na iPhone 14 priamo napojený. A keďže má mať zariadenie dva 8K displeje na čo najvernejšie zobrazenie virtuálnej alebo rozšírenej reality, Apple potrebuje aj kameru, ktorá s týmto rozlíšením dokáže pracovať.

iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max kryty, obaly púzdra na telefón
Zdroj: Weibo

Pozrite si fotografie plastových krytov a pokojne ich porovnajte s rendermi od Iana Zelba, ktorý vypracoval fotorealistické vizualizácie iPhonu 14 ešte pred viac ako mesiacom na základe uniknutých CAD schém. Zároveň nám dajte vedieť do komentára, či sa vám tento dizajn páči a či si ho plánujete v roku 2022 kúpiť. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -