Aj keď iPhone 14 alebo iPhone 14 Plus nepriniesli v zásadne nič revolučné, prémiové modely „Pro“ ponúkli zákazníkom množstvo užitočných technológií. Spomeňme napríklad Dynamic Island, procesor A16 Bionic či špičkové fotoaparáty s novými funkciami. Pokiaľ si chcete kúpiť jeden z najlepších smartfónov na svete, teraz je na to ten správny čas. iPhone 14 Pro kúpite v zľave mimoriadne výhodne. Určite sa oplatí.

Začnime tým, čo vám tento smartfón ponúka. Všetko to začína špičkovým 6,1″ OLED Always-on displejom so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a prakticky dokonalým zobrazením. Vo vrchnej časti obrazovky sa navyše skrýva Dynamický ostrov, ktorý je mimoriadne atraktívnym a užitočným prvkom používateľského rozhrania. iPhone 14 Pro je vďaka 4 nm procesoru A16 Bionic a 6 GB RAM aj extrémne výkonný a vynikajúca je tiež jeho výdrž batérie či ďalšie technológie, ktoré má „na palube“.

Zariadenie sa v čase uvedenia na trh predávalo za pomerne mastných 1 299 €. Nakoľko už ale od uvedenia na trh ubehlo niekoľko mesiacov, teraz ho môžete kúpiť oveľa výhodnejšie u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple, a to od 1 149 €. Po kliknutí na tento odkaz však iPhone 14 Pro kúpte už od cca 1 015 €, pričom za takúto cenu ho má hneď viacero e-shopov. Je teda iba na vás, ktorého predajcu si napokon vyberiete.

iPhone 14 Pro je plný najmodernejších technológií 

Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Telefón má v zadnej časti tri špičkové kamery, ktoré dokážu zachytávať 4K záznamy a tiež fotiť až v 48 Mpx rozlíšení. Nie nadarmo sa hovorí, že iPhone od Apple je jeden z najlepších smartfónov na fotografovanie, alebo natáčanie videa. Pomáha tomu aj optická stabilizácia posuvu senzora (Senzor Shift) či akčný, alebo filmový režim. V správnych rukách dokáže toto zariadenie neuveriteľné veci.

Rovnako tak je veľmi pozitívna aj výdrž batérie. Nakoľko má iPhone 14 Pro ten najvýkonnejší a najmodernejší mobilný procesor na svete, dokáže byť aj veľmi úsporný.

Prirátajme k tomu OLED displej a zistíme, že toto zariadenie zvláda s vypnutou funkciou Always-on pokojne aj dva dni na jedno nabitie. So stále zapnutým displejom počítajte skôr s 24 hodinami, no sme si istí, že menej nároční spotrebitelia budú schopní vyťažiť z veľkého 3 200 mAh akumulátora ešte viac.

iPhone 14 Pro Max v zľave pre náročných 

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: SvetApple.sk

A ak by vám náhodou nestačil „základný“ prémiový model so 6,1″ displejom, určite viete, že Apple predáva aj iPhone 14 Pro Max so 6,7″ displejom. Ide o najpredávanejší model v ponuke, ktorý je v správnych rukách neuveriteľne univerzálny a schopný.

Prečítajte si tiež  Kedy príde čip M4 do počítačov Mac? Poznáme odpoveď

Jeho obrovským benefitom nie je iba väčšia plocha displeja, ale aj väčší akumulátor, ktorý má kapacitu až 4323 mAh. Nakoľko ho v redakcii používame už niekoľko mesiacov, môžeme potvrdiť, že tento telefón sa dá bez väčších problémov aktívne používať aj dva dni na jedno nabitie, pričom máme po celý čas aktívny aj Always-on displej.

No a cena? iPhone 14 Pro Max sa v čase uvedenia na trh predával za 1 449 €. Opäť ale platí, že už nejde o úplnú novinku a preto cena po niekoľkých mesiacoch klesla na čiastku 1 319 € u autorizovaných predajcov. Po kliknutí na tento odkaz však iPhone 14 Pro Max kúpite od cca 1 140 €, vďaka čomu na ňom ušetríte stovky eur. A to by bola škoda nevyužiť.

Nezabudnite na ekologický alebo transparentný kryt od Loopi

Zdroj: Loopi

A keď už si svoj nový iPhone 14 Pro / 14 Pro Max kúpite, prípadne vlastníte aj iný starší model, nezabudnite si ho ochrániť pomocou kompatibilných obalov od Loopi.sk. V ponuke nájdete ekologické kryty vyrobené zo pšeničnej slamy, ktoré pôsobia ako klasické silikónovú puzdra, no keď vám doslúžia, dajú sa dať do kompostu a po čase sa sami biologicky rozložia. Ich cena je len 9,99 € – 12,99 € v závislosti od modelu.

Na Loopi však nájdete aj transparentné kryty, ktoré sú vyrobené z kombinácie silikónu a plastu. Použité tu boli kvalitné materiály a výrobné postupy, vďaka ktorým tieto kryty nie len dokonalo ochránia vaše zariadenie ale sú aj veľmi odolné voči žltnutiu. Ich cena je 14,99 € pričom v ponuke nájdete aj verziu s podporou bezdrôtového MagSafe nabíjania, ktorá sa predáva za 19,99 €. Dostupná je pre iPhone 12 a všetky novšie modely (s výnimkou iPhonu SE 3. generácie, ktorý MagSafe nepodporuje).

Loopi Transparent MagSafe Case
Zdroj: Loopi

Na záver Loopi predáva aj kryty vyrobené z tekutého silikónu, ktorých súčasťou je vnútorná plastová konštrukcia. Tá celé puzdro spevňuje a vaše zariadenie ešte viac ochráni pred tvrdými pádmi alebo inými nehodami. Vo vnútri obalu je mäkčená plastová výstelka a tiež séria magnetov, vďaka ktorým je možné používať MagSafe systém dokonca aj s animáciou. Cena tohto krytu je 24,99 € a ide o to najlepšie, čo na Loopi zoženiete. V súčasnosti je k dispozícii pre každý iPhone 12 a iPhone 13 v mnohých farebných prevedeniach.

Loopi Silicone Case pre iPhone 12 Pro Max
Zdroj: Loopi

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V USA boli vylepšené Apple Maps. Teraz bude pokračovať Európa.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -