MagSafe Duo

Nová nabíjačka zaujala nejedného technologického nadšenca. Má jednoduchý dizajn, príjemné rozmery a môžete ju preložiť na polovicu. Z nášho pohľadu ide o fantastického spoločníka na cesty alebo na výlety. Za komfort sa ale platí a nie je to málo.

Podľa Rakúskeho Apple Online Store bude stáť nabíjačka MagSafe Duo až 149€. Na to, aby vám fungovala musíte doplatiť ďalších 25€ za 20W nabíjací adaptér (pokiaľ ho nemáte). V balení sa nachádza len 1m USB-C Lightning kábel.

Suma sumárom, konečná čiastka predstavuje horibilných 175€. To je za bezdrôtovú nabíjačku naozaj dosť!

Pokiaľ by sme sa pozreli na štandardný kábel s koncovkou MagSafe, zistili by sme, že cena je v samostatnom predaji 45€. Nabíjačka pre inteligentné hodinky Apple Watch vás bude stáť 35€. S prirátaním 20W adaptéra sme na sume 105€. To je takmer dvojnásobný rozdiel…

Samozrejme, mohli by sme sa tu teraz „rozčuľovať“ nad vysokou čiastkou ale bolo by to úplne zbytočné. Podobne ako pri koženom púzdre za 150€, aj pri MagSafe Duo platí pravidlo, že ten kto na to má si to jednoducho kúpi a nehľadí na cenu.

Pokiaľ sa naopak niekomu nebude pozdávať vyššie uvedená čiastka, môže si vybrať alternatívu (pokojne aj za polovicu) od výrobcov príslušenstva tretích strán.

Tu je však nutné upozorniť, že iPhone 12/12 mini nebude nabíjaný výkonom 15/12W (ako pri MagSafe Duo) ale iba 7,5W v rámci štandardu Qi.

Je už len na zákazníkoch, či im to stojí za tie ušetrené peniaze. MagSafe Duo nebudete používať rok. Pokojne to môže byť kúpa na 4-5 rokov dopredu. Čo si o tom myslíte? Napíšte nám do komentára.

https://youtu.be/mMokSOYzJUw
Prečítajte si tiež  Toto je unboxing 100 iPhonov 12 v rôznych farbách.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.