Pokiaľ sa chystáte na nákup nového mobilného zariadenia a chcete mať špičkovú technológiu za rozumné peniaze, vašou voľbou by mal byť jednoznačne vrcholový iPhone 14 Pro Max. Toto zariadenie má dokonalý 6,7″ OLED displej s vysokým rozlíšením, 120 Hz obnovovacou frekvenciou, funkciou Always-on a jas na úrovni až 2 000 nitov. Po zľave na ňom ušetríte stovky eur a svoj výber nebudete ľutovať ani po niekoľkých rokoch.

iPhone 14 Pro Max je totiž vybavený veľmi moderným procesorom A16 Bionic (4 nm), ktorý sa do dnešných dní nepodarilo prekonať žiadnemu Androidu. Rovnako má obrovský 4 323 mAh akumulátor s podporou rýchleho nabíjania, či obľúbeného MagSafe nabíjania a aby toho nebolo málo, tento smartfón pôsobí vďaka svojmu prémiovo spracovanému dizajnu absolútne luxusne. iPhone 14 Pro Max má rám z nehrdzavejúcej ocele, matné zadné sklo a displej s ochranou Ceramic Shield, v ktorého vrchnej časti nájdete výrez pre Face ID s interaktívnymi schopnosťami a prezývkou Dynamic Island.

V čase, kedy bol iPhone 14 Pro Max predstavený si spoločnosť Apple za toto zariadenie pýtala pomerne mastných 1 449 €. To nie je málo ani na smartfón tej najvyššej možnej triedy. Nakoľko už ale nejde celkom o novinku, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už za 1 083,9 €, vďaka čomu na ňom ušetríte viac, ako 350 €. A to sa pri takto vydarenom smartfóne, ktorý konkuruje len tomu najlepšiemu na trhu určite oplatí.

iPhone 14 Pro Max fotí a natáča rozprávkové zábery 

iPhone 14 Pro Max video
Zdroj: YouTube / Benett Graezer

Netreba totiž zabúdať ani na jeho zadné fotoaparáty, ktoré sú hneď tri. Hlavný snímač dostal rozlíšenie 48 Mpx a vytvára nádherné zábery vo všetkých situáciách. Ak fotíte na sociálne siete, hodí sa vám skôr ultraširokouhlý snímač s rozlíšením 12 Mpx. Jeho veľkou výhodou je to, že sním môžete fotiť aj na makro, vďaka čomu zachytíte aj tie najmenšie detaily z tesnej blízkosti. Do tretice je tu 12 Mpx teleobjektív s celkom slušným 3x optickým priblížením a široká paleta režimov, ktoré vám budú spríjemňovať život.

Spomeňme napríklad možnosť fotenia do bezstratového formátu ProRAW alebo obľúbený nočný režim, vďaka ktorému nemusíte používať blesk, keď to vyslovene nechcete. iPhone 14 Pro Max je mimoriadne schopný aj pri portrétoch a vyrezávanie objektov mimo pozadia mu vďaka výkonnému čipu a ďalším technológiám ide na jednotku s hviezdičkou. Čomu však ide možno ešte trochu lepšie je natáčanie videa, kde zvláda 4K pri 60 FPS a 1080p až pri 240 FPS.

Prečítajte si tiež  Hyundai a Kia zmenili názor. S Applom vraj nediskutujú
iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Vďaka tomu si môžete vytvoriť nádherné spomalené zábery. Nechýba potom ani unikátny filmový režim s podporou automatického preostrovania či akčný režim, ktorý využíva neuveriteľnú stabilizáciu snímačou a pôsobí, ako by ste mali zariadenie v gimbali, hoci ho držíte po celý čas v ruke. Čerešničkou na torte je potom podpora ProRes videa.

iPhone 14 Pro je menšou alternatívou za ešte menej peňazí 

Ak sa vám zdá iPhone 14 Pro Max príliš veľký a hľadáte skôr niečo menej rozmerné, zaobstarajte si iPhone 14 Pro so 6,1″ displejom. Mnoho ľudí ho bez problémov zvláda ovládať jednou rukou a po hardvérovej stránke získate prakticky to isté. Jediným rozdielom okrem menšej obrazovky je tiež logicky menší akumulátor.

iPhone 14 pro
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson

Zatiaľ čo v iPhone 14 Pro Max nájdete batériu s celkovou kapacitou 4 323 mAh, v iPhone 14 Pro má „iba“ 3 200 mAh. To však neznamená, že by vám vydržal výrazne kratšie. Toto zariadenie má menší displej s nižšou spotrebou a rovnako ponúka perfektný procesor A16 Bionic, vďaka ktorému ho budete musieť nabíjať maximálne 1-krát denne. Bez väčších problémov sa však dostanete aj na dvojnásobné hodnoty.

No a cena? iPhone 14 Pro bol vždycky lacnejší než iPhone 14 Pro Max. V čase uvedenia na trh sa predával za 1 299 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz získate za 993 €. To je opäť úspora presahujúca 300 €!

Nečakajte na iPhone 15 Pro / iPhone 15 Pro Max. Zaplatíte viac 

iPhone 15 Pro
Zdroj: YouTube / Technizo Concept (úprava redakcie)

Aj keď je pravda, že spoločnosť Apple o pár dní predstaví iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, pričom tieto zariadenia ponúknu po hardvérovej stránke opäť kopec inovácií, netreba zabúdať, že medzigeneračný rozdiel nebude na toľko zásadný, aby sa používateľom na tieto verzie vôbec oplatilo prechádzať zo stále aktuálneho iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max.

Navyše, nové smartfóny dosť pravdepodobne zdražejú, alebo sa budú predávať minimálne za takú cenu, za ktorú sa v roku 2022 ponúkali predchodcovia. Inými slovami, príplatok bude skutočne mastný a to vás môže po predstavení odradiť.

No a do tretice, ak si dnes robíte zálusk na iPhone 14 Pro alebo iphone 14 Pro Max, no čakáte na 12. september, kým Apple predstaví nástupcov, aby staršie generácie zlacneli, nie je to celkom dobrá taktika.

Paradoxne totiž v tomto čase presne o tieto modely vzrastie záujem, pretože si ľudia povedia, že radšej ušetria stovky eur a kúpia si síce staršiu, no za to stále dobrú generáciu. A keď začne dopyt stúpať a ponuka klesať (pretože iPhone 14 Pro / 14 Pro Max sa prestane vyrábať) cena pôjde logicky hore. Presne takýto jav sme minulý rok zaznamenali pri iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Samozrejme, rozhodnutie nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -