Spoločnosť Apple je veľmi dobrý, no zároveň náročný zákazník. Na jednej strane dokáže odobrať obrovské množstvo komponentov v priebehu krátkeho času ale zároveň vyžaduje špičkovú a prvotriednu kvalitu, ktorú nedokáže zabezpečiť hocikto. Spoločnosť Samsung Display však patrí medzi výnimky. Informuje o tom portál Techgoing.

Kúpite si príslušenstvo pre iPhone či Apple Watch na Loopi. Zaplatíte aj cez Apple Pay a tovar vám bude odoslaný mimoriadne rýchlo. (Reklama)

Keďže má Apple s touto firmou dobré skúsenosti, v roku 2022 jej zverila produkciu jej špičkových OLED Retina displejov pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, ktoré sú podľa profesionálov z DisplayMate hodnotené ako najlepšie na svete. Technologický gigant si však pred ich výrobou kládol podmienky, ktoré nebolo ľahké splniť. Napokon sa to však podarilo.

Samsung chcel pôvodne vyrezávať otvory pre Dynamic Island do displeja za pomoci laserovej metódy, ktorá sa na to bežne používa. Apple však cítilo určité riziká, s ktorými je uvedený výrobný proces spätý.

Tým azda najväčším je šanca, že sa do vrstvy medzi displejom a krycím sklíčkom dostane vlhkosť alebo vzduch, čo by mohol spôsobiť používateľom problémy. No a tomuto sa chceli v Cupertine okľukou vyhnúť.

Apple si vyžiadalo proces atramentovej tlače. Samsung sa musel prispôsobiť

iPhone 14 Pro Max dynamic island
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Technologický gigant z Cupertina preto požadoval pri výrobe iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max proces Ink Jet Printing (ďalej ako IJP), s ktorým už mal skúsenosti pri laminovaní displejov pre iPhone 13 z roku 2021.

Proces „atramentovej tlače“ sa využíva na utesnenie okrajov vo vyrezaných častiach Dynamic Islandu, vďaka čomu vzniká odolnejšia „izolačná oblasť“.

A hoci to Samsung nikdy pred tým nerobil, Apple je tak veľký zákazník, že mu jednoducho musel vyhovieť. Áno, samotný výrobný proces IJP je oveľa náročnejší a určite aj finančne nákladnejší. Na druhej strane to však krásne ukazuje, ako si spoločnosť Apple potrpí aj na tých najmenších detailoch. Možno aj preto jej zariadenia fungujú tak dlho a spoľahlivo.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V zozname TOP 10 najhlasnejších telefónov za rok 2021 je aj iPhone 13 Pro Max. Kde presne sa umiestnil?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -