iPhone 14 Pro je jeden z najdrahších smartfónov na trhu, pretože len na Slovensku aktuálne štartuje na úrovni 1 429 €. To nie je úplne málo peňazí za spotrebnú elektroniku a medzi ľuďmi preto koluje názor, že majitelia platia len za značku. Je to ale pravda? Nie tak celkom.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Spoločnosť Apple totiž využila tie najlepšie schopnosti a skúsenosti svojich inžinierov, aby vytvorila tento smartfón, ktorý má neuveriteľne kvalitný displej, fotoaparát a tiež zadnú kameru. Koniec koncov, presviedčať vás o tom nemusíme my, ale rovno výsledky, ktoré sa podarilo získať z nedávneho testu.

O ten sa postaral youtuber Matti Haapoja, ktorý nový iPhone 14 Pro porovnával so špičkovou kamerou Sony Alpha FX3. Nešlo pri tom o žiadne lacné zariadenie, nakoľko táto kamera sa na Slovensku predáva od 4 548 €. A napriek tomu, že zábery z nej boli o poznanie lepšie (najmä v detailoch), výsledok nebol až tak rozdielny. Človek doslova šokuje, čo dnes dokážu telefóny.

Apple odviedlo fantastickú prácu 

Keď si pozriete video na konci článku, sami uvidíte, že kvalita záberov je skoro rovnaká a častokrát nebudete vedieť rozlíšiť či boli natočené na iPhone alebo kameru od Sony.

Naskytá sa tu tak otázka, či ešte dáva zmysel kupovať si samostatnú kameru na videá a filmy, keď dnes dokážeme nosiť tak kvalitné kamery vo vreckách. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro dostane brutálne vylepšenie ultraširokouhlého objektívu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -