Určite vám neuniklo, že iPhone 14 Pro / 14 Pro Max je z dôvodu výrobných problémov extrémne nedostatkovým tovarom. Keď si toto zariadenie objednáte dnes, do Vianoc vám už určite nepríde (ak nebudete mať šťastie a nenarazíte na vyrobený kus, ktorých je ale málo). Dobrou správou ale je, že situácia sa konečne zlepšuje.

Spoločnosť Foxconn a teda hlavný dodávateľ spoločnosti Apple totiž dokázal vyriešiť problémy vo svojej najväčšej čínskej továrni na výrobu iPhonov, v ktorej vzniká približne 70 % ich celosvetovej produkcie.

Ochorenie Covid-19 už nepredstavuje v danej lokalite problém a výrobca vyriešil aj problémy s nevyplatenými bonusmi, ktoré údajne zamestnancom meškali 30 až 60 dní.

V súčasnosti teda celá fabrika naberá na sile a Foxconn prijíma ďalších zamestnancov, ktorí by mohli pomôcť posilniť výrobu nových iPhonov.

Stále ich je nedostatok 

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad

Dobrá správa pre používateľov je to v tom zmysle, že už onedlho nebude z týchto zariadení absolútne nedostatkový tovar. Horšia správa ale je, že ak si ich objednáte dnes, pravdepodobne sa ku ním nedostanete ešte ani v januári 2023. Poradovník jednoducho nepustí.

Odhady totiž spomínajú, že firme chýba od 6 do 20 miliónov kusov nových iPhonov 14 Pro, s ktorými mešká. Pre Apple je to absolútne katastrofická situácia, nakoľko firma prišla kvôli problémom pri výrobe o niekoľko miliárd amerických dolárov. Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať ďalej. Držíme palce.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ani iPhone 14 nebude mať Touch ID. Poznáme aj ďalší detail ohľadom jeho displeja. Zrejme vás sklame!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here