Spoločnosť Apple má v oblasti smartfónov niekoľko serióznych konkurentov, medzi ktorých patrí nepochybne aj čínske Xiaomi 13 Pro. Toto zariadenie sme si už predstavili v staršom článku a dnes sa pozrieme na to, ako pracujú jeho zadné fotoaparáty. Xiaomi 13 Pro totiž prichádza na Slovenský trh a je horúcim konkurentom pre iPhone 14 Pro od spoločnosti Apple. A ak si myslíte, že ide len o ďalší lacný čínsky smartfón, tak ste na veľkom omyle.

Novinka z krajiny nebeského draka totiž štartuje v 256 GB pamäti (12 GB RAM) na cene až 1 299 €, čím sa vyrovnáva predajnej cene základného 128 GB iPhonu 14 Pro. Keďže je však zariadenie od Apple v predaji už dlhšie, po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky, kde sa predáva dokonca od 1 114 €. Inými slovami, čínska značka je drahšia ako tá americká, čo je veľmi neobvyklé.

Xiaomi 13 Pro sa spolieha na trojicu zadných fotoaparátov s rozlíšením 50 Mpx, ktoré by mali patriť medzi to najlepšie, čo sa dá aktuálne kúpiť na trhu. Základ tvorí 1-palcový senzor Sony IMX989, ktorý môžete poznať napríklad aj zo smartfónu Xiaomi 12S Ultra.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA


Tento fotoaparát je skombinovaný so šošovkou od spoločnosti Leica a taktiež clonou f/1.9. Vďaka tomu robí nádherné zábery aj v zhoršených svetelných podmienkach. Aby toho nebolo málo, zariadenie má aj špičkovú stabilizáciou Hyper OIS. Xiaomi si dalo na svojom smartfóne skutočne záležať.

V smartfóne nájdeme aj ultraširokouhlý objektív, ktorý má clonu f/2.2 a rovnako ako iPhone 14 Pro dokáže fotiť makro zábery v extrémnom priblížení. Zachytíte s ním neuveriteľné detaily.

Do tretice tu máme 50 Mpx teleobjektív, ktorý má k dispozícii 3,2 – násobné optické priblíženie. To je o 0,2 viac, ako spomínaný iPhone. K dispozícii má však aj clonu f/2.0 a dokonca sa dokáže pohybovať. Aj vďaka tomu je schopný zaostrovať na objekty, ktoré sú od neho vzdialené len 10 cm.

Rovnako, ako iPhone 14 Pro, aj Xiaomi 13 Pro je po technickej stránke pôsobivé zariadenie, ktorého fotoaparáty majú určite čo ponúknuť tým najnáročnejším používateľom. Najlepšie to ale uvidíte v priamom porovnaní, o ktoré sa postaral youtuber Daniel Sin.

Prečítajte si tiež  Apple vyhralo ďalší patentový spor, ktorý sa týkal kamerového systému v iPhone

Pozrite si preto video pod týmto odstavcom a napíšte nám do komentára, ktorý výstup sa vám páčil viac. Bol to ten od Apple alebo Xiaomi? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -