Ak ste si objednali nový iPhone 15 v akomkoľvek prevedení a už teraz sa neviete dočkať chvíle, kedy ho po prvýkrát rozbalíte z krabice, máme pre vás zlú správu. Niektorí používatelia totiž počas procesu aktivácie zariadenia narazili na chybu, ktorá je softvérová a komplikuje prenos dát zo starého zariadenia do toho nového.

Chyba sa konkrétne vyskytuje v operačnom systém iOS 17, ktorý sa už defaultne dodáva aj s iPhonom 15 / 15 Pro. Softvér je tu predinštalovaný možno aj niekoľko týždňov a keďže sa problém objavil až s odstupom času, Apple naň muselo reagovať dodatočne. Celé sa to prejavuje tak, že váš iPhone sa počas aktivácie zasekne na logu spoločnosti Apple a nikdy nedokončí prenos dát zo starého zariadenia. Táto situácia nemusí byť príjemná a aj preto Apple na celý problém pomerne rýchlo zareagovalo.

Špeciálne pre nový iPhone 15 vydalo novú aktualizáciu systému s označením iOS 17.0.2, o ktorej sme vás informovali v tomto článku.

No a ako to celé funguje, keď zariadenie ešte nemáte aktivované? Je to úplne jednoduché. iPhone totiž ponúka systém, ktorý vás dokáže ku aktualizácii na iOS 17.0.2 vyzvať ešte pred tým, než začnete nastavovať zariadenie a zahájite prenos dát. Je to taká poistka, ktorú Apple využíva presne pri týchto prípadoch.

Nie každý má možnosť aktualizovať. Aj na to existuje riešenie

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (úprava redakcie)

Aj tak sa však objavujú používatelia, ktorí sa sťažujú, že im počas procesu aktivácie nebola ponúknutá žiadna aktualizácia na iOS 17.0.2.

V takomto prípade buď pomáha inštalácia updatu cez počítač alebo aktivácia zariadenia, ako úplne nového s tým, že následne svoj iPhone 15 Pro Max aktualizujete na iOS 17.0.2, potom vymažete všetky dáta a znova začnete proces nastavovania, kde už ho viete obnoviť zo svojho starého zariadenia. Je to možno trochu komplikované, ale funguje to. Ani Apple nie je dokonalý.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na iOS 13.5 sa už nevrátite. Apple ho už nepodporuje.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -