Spoločnosť Google oznámila, že používatelia systému Android budú môcť v aplikácii Správy pridávať emoji reakcie do SMS správ prijatých od používateľov iPhonu. Táto funkcia a ďalšie vylepšenia aplikácie sa začnú zavádzať v nasledujúcich týždňoch. Nebude to však až tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať.

Vzhľadom na to, že aplikácii Správy v systéme iOS chýba podpora protokolu RCS (Rich Communication Services), reakcie emoji od používateľov systému Android sa zobrazia aj s doplnkovým textom. V správe bude napríklad napísané niečo v zmysle Tomáš reagoval srdiečkom na správu.

- Reklama -

Dizajnér aplikácie Správy spoločnosti Google Jan Jedrzejowicz uviedol, že bude na spoločnosti Apple ako sa rozhodne túto funkciu aplikovať. Je teda možné, že v budúcnosti by sa tejto zmene mohol prispôsobiť aj systém iOS a reakcie na správy by boli zobrazované všetkým používateľom rovnako bez ohľadu na to, aké zariadenie používajú.

Emoji reakcie pre správy iMessages na Android
Zdroj: Engadget

Zdá sa, že táto funkcia je aspoň čiastočným pokusom spoločnosti Google povzbudiť Apple, aby podporoval protokol RCS na iPhone. Spoločnosť Google začiatkom tohto roka spustila kampaň, v ktorej presadzovala aby spoločnosť Apple prijala RCS. Generálny riaditeľ Tim Cook ale naznačil, že používatelia iPhonu túto funkciu vôbec nevyžadujú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -