Spoločnosť Google oznámila, že používatelia systému Android budú môcť v aplikácii Správy pridávať emoji reakcie do SMS správ prijatých od používateľov iPhonu. Táto funkcia a ďalšie vylepšenia aplikácie sa začnú zavádzať v nasledujúcich týždňoch. Nebude to však až tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať.

Prečítajte si tiež  Majitelia Androidov milujú Dynamic Island. Aplikácia, ktorá im ho prináša je neuveriteľne populárna

Vzhľadom na to, že aplikácii Správy v systéme iOS chýba podpora protokolu RCS (Rich Communication Services), reakcie emoji od používateľov systému Android sa zobrazia aj s doplnkovým textom. V správe bude napríklad napísané niečo v zmysle Tomáš reagoval srdiečkom na správu.

Dizajnér aplikácie Správy spoločnosti Google Jan Jedrzejowicz uviedol, že bude na spoločnosti Apple ako sa rozhodne túto funkciu aplikovať. Je teda možné, že v budúcnosti by sa tejto zmene mohol prispôsobiť aj systém iOS a reakcie na správy by boli zobrazované všetkým používateľom rovnako bez ohľadu na to, aké zariadenie používajú.

Emoji reakcie pre správy iMessages na Android
Zdroj: Engadget

Zdá sa, že táto funkcia je aspoň čiastočným pokusom spoločnosti Google povzbudiť Apple, aby podporoval protokol RCS na iPhone. Spoločnosť Google začiatkom tohto roka spustila kampaň, v ktorej presadzovala aby spoločnosť Apple prijala RCS. Generálny riaditeľ Tim Cook ale naznačil, že používatelia iPhonu túto funkciu vôbec nevyžadujú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -