Spoločnosť Apple nám už v septembri 2023 predstaví úplne nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, pričom dve z nich budú prémiové. Konkrétne iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max majú mať pozmenený dizajn, titánovú konštrukciu, výkonnejší procesor A17 Bionic a ešte jednu špecialitu, ktorá sa v základných modeloch neukáže.

Apple si pre svojich zákazníkov pripravuje vylepšenie, na ktoré sa odhodlávalo až 16 rokov. Hoci je iPhone na trhu už takúto dlhú dobu, stále sa na ňom nájdu prvky a komponenty, ktoré fungujú úplne rovnako. Možno aj preto ho tak milujeme.

Neznamená to však, že sa niektoré veci nedajú vymyslieť lepšie a uvedomujú si to aj v Cupertine. Presne preto začali konať.

Inžinieri pracovali nejaký čas na inteligentných hodinkách Apple Watch Ultra, ktoré dnes po kliknutí na tento odkaz kúpite už od 850 € (namiesto 999 €). Toto prémiové zariadenie má oproti štandardným modelom Series 8 a SE 2 jednu „drobnosť“ navyše, ktorú veľa zákazníkov nezaregistrovalo. Je však mimoriadne dôležitá.

iPhone 15 Pro / 15 Pro Max dostane nový ovládací prvok 

Možno už tušíte, že hovoríme o bočnom „Akčnom tlačidle„, ktoré si dokážete naprogramovať presne podľa svojich preferencií. Nachádza sa na ľavej strane a jediným kliknutím vás môže premiestniť ku stopkám, workoutu alebo napríklad ku hľadaniu cesty späť, ak sa s hodinkami stratíte v lese.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Apple

Ide o inováciu, ktorá by sa mimoriadne hodila aj v iPhone a Apple to veľmi dobre vie. V roku 2023 preto odstráni prepínač tichého režimu a nahradí ho programovateľným tlačidlom, ktoré si budete môcť nastaviť presne tak, ako chcete. Ikonický prvok zmizne zo zariadenia po dlhých 16 rokoch. Nariekať by ste však za ním nemali.

V rámci operačného systému iOS 17 totiž určite zostane možnosť, aby ste si zariadenie vedeli po kliknutí na Action Button prepnúť do tichého režimu. Iste, možno to nebude tak intuitívne, ako doteraz, no pôjde len o malú zmenu, na ktorú si rýchlo zvyknete.

Action Button iPhone 15 Pro
Zdroj: MacRumors

Ak je však niekto, kto tak často túto funkciu nepoužíval a radšej by si na toto tlačidlo nastavil spustenie fotoaparátu, v tom prípade sa mu otvoria nové možnosti. Action Button si však budete môcť nastaviť aj na iné úlohy (zapnutie LED diódy, spustenie lupy, nahrávanie obrazovky a podobne). Možnosti by mali byť veľmi široké.

Prítomnosť akčného tlačidla už potvrdili rendery zo začiatku roka, ale aj nedávny únik krytov, na ktorých sme mohli vidieť úplne iný otvor. Azda jediným negatívom je, že si ho v roku 2023 budú môcť užívať len majitelia drahších smartfónov s označením „Pro“.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 bude mať o 70% výkonnejšiu grafiku, než jeho predchodca.
Loopi Eco Case
Reklama

Veríme však, že podobne ako pri Dynamic Islande, ktorý dostane aj základný iPhone 15 príde táto inovácia pre všetky iPhony už na budúci rok. Nezabudnite nám napísať do komentára, čo si myslíte o tejto zmene vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -