Aj keď sa to nezdá, iPhone 15 od spoločnosti Apple už doslova klope na dvere. Toto zariadenie bude predstavené v septembri 2023 a pokiaľ sa nič nepokazí, v tomto istom mesiaci by sa mohlo začať predávať. Čo sa týka inovácií, tých bude pri prémiových aj neprémiových verziách viac, ako dosť. Teraz Macrumors informoval o ďalšej zaujímavej technológií. iPhone 15 ju bude mať ako prvý globálne predávaný smartfón na svete.

Konkrétne hovoríme o špeciálne sklo-plastovej šošovke s clonou ƒ/1,7, ktorá bola pôvodne plánovaná pre budúcoročný iPhone 16. Túto technológiu v súčasnosti používa iba jeden výrobca, spoločnosť Xiaomi, avšak platí to pre smartfóny, ktoré sú dostupné výhradne na čínskom trhu a nie globálne.

V praxi to znamená, že objektív bude pozostávať z jedného skleneného prvku a šiestich plastových prvkov. Súčasný iPhone 14 využíva pre predstavu sedem plastových šošoviek.

iPhone 15 by mal mať vďaka tomu clonu ƒ/1,7 namiesto súčasnej ƒ/1,79, ktorá je dostupná pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Novinka by sa mala spoliehať na rovnaký 48 Mpx snímač od Sony, ktorý už používa aj súčasná generácia.

Fotoaparát v iPhone 15 zachytí o 20 % viac svetla 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Aj keď sa vám vyššie uvedená zmena nemusí zdať, ako zásadná, pravda je taká, že vďaka hybridnej sklo-plastovej šošovke môže nový širokouhlý objektív v iPhone 15 zachytiť až o 20 % viac svetla.

To zlepší vlastnosti v šere alebo tme, kde dosahuje iPhone už dnes fantastické výsledky. A neplatí to len o zachytených detailoch.

Fotoaparát by mal mať celkovo lepšie vlastnosti, pričom by mal zvládnuť používať vyššie rýchlosti uzávierky. Technické vylepšenie by tiež umožnilo vytvoriť menšiu hĺbku ostrosti, vďaka čomu by sme sa mohli dočkať prirodzenejšieho rozmazania pozadia.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite si animovaný vianočný špeciál známeho seriálu Ted Lasso
Môže ťa zaujímať
- Reklama -