V posledných dňoch sa dostalo na povrch niekoľko postrehov a únikov, ktoré naznačujú, ako budú vyzerať jednotlivé modely z generácie iPhone 16, na ktorej už spoločnosť Apple v týchto chvíľach pracuje. Najväčších zmien by sa mali dočkať prémiové verzie iPhone 16 Pro a 16 Pro Max / Ultra.

Podľa novej správy z dodávateľského reťazca by mal byť iPhone 16 Pro Max prvým smartfónom, ktorý bude mať superteleobjektív s periskopom pre oveľa väčší optický zoom. Vďaka tomu by sa konečne mohol dotiahnuť na konkurenčný Samsung.

Za novými informáciami stojí portál Weibo, ktorý v nedávnom príspevku poskytol niekoľko informácií na túto tému. Označenie “super” alebo “ultra” teleobjektív sa zvyčajne udeľuje fotoaparátom s ohniskovou vzdialenosťou nad 300 mm, ktoré výrazne zväčšujú a približujú vzdialené objekty.

iPhone 16 Pro Max v úlohe profesionálneho foťáku

Teleobjektív fotoaparátu modelov iPhone 13 Pro a iPhone 14 Pro má ohniskovú vzdialenosť ekvivalentnú 77 mm, takže ohnisková vzdialenosť presahujúca 300 mm v prípade iPhonu 16 Pro Max by znamenala ohromný nárast.

iPhone 16 Pro Max teleobjektív
Zdroj: MacRumors

Superteleobjektívy sa často používajú na fotografovanie športu a divokých zvierat, no vďaka extrémne mäkkému pozadiu, ktoré vytvárajú, sú užitočné aj na fotky portrétov pri správnej vzdialenosti.

K tejto zmene výrazne dopomôže prechod na systém periskopového teleobjektívu, ktorý sa začne používať už tento rok.

iPhone 15 Pro Max by mal mať maximálne 5 až 6 násobné optické priblíženie, zatiaľ čo menší iPhone 15 Pro, ktorý periskop nedostane, bude mať maximálne trojnásobné optické priblíženie.

Znamená to, že jablkové smartfóny svojho rivala Samsung Galaxy S23 Ultra stále nedobehnú, nakoľko juhokórejské zariadenie ponúka až 10-násobný optický zoom.

Reklama
Reklama

Na druhej strane, iPhone 16 Pro Max by ho teoreticky mohol aj predbehnúť. Samsung si však taktiež môže medzigeneračne polepšiť. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro: Toto je 6 najväčších noviniek, ktoré nás čakajú v tomto roku

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -