Spoločnosť Apple aktuálne pripravuje výrobné kapacity pre svoj iPhone 15 a iPhone 15 Pro, ktoré vstúpia do predaja niekedy v septembri 2023. Obe zariadenia majú byť po technologickej stránke nabité a ako sa zdá, spoločnosť Apple konečne vylepší možnosť bezdrôtového nabíjania. iPhone 15 bude podporovať nový štandard.

Ako informuje portál ChargerLAB, novinka by mala vybavená technológiou Qi2, pričom samotné nabíjačky, ktoré ju budú podporovať, prídu na trh niekedy na Vianoce 2023. Samotný štandard Qi2 je navrhnutý na princípe MagSafe (kúpite od 31,9 €). Z toho sa dá usúdiť, že výkon štandardného bezdrôtového nabíjania porastie.

Pôvodné iPhony, ktoré podporovali bezdrôtové nabíjanie, ponúkali výkon 5 W, no Apple ho neskôr zvýšilo na 7,5 W. V rámci dnešných štandardov však ide o nedostatočnú hodnotu a preto ľudia volia práve MagSafe, ktorý im vie ponúknuť až 15 W. Nakoľko je štandard Qi2 vyvinutý na rovnakom princípe, ponúknuť by mohol podobný výkon.

Prinesie to dôležitý benefit

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / Unbox Therapy (úprava redakcie)

Pokiaľ sa teraz pýtate, aká z toho bude plynúť výhoda pre Apple používateľov, odpoveď je úplne jednoduchá. Na rýchlejšie nabíjanie už nebudete potrebovať MagSafe systém, čo znamená, že vám ho sprostredkujú aj dostupnejšie nabíjačky, ktoré neboli certifikované v rámci programu „Made for iPhone„.

Hoci Apple ešte konkrétne neoznámilo, kedy presne predstaví iPhone 15, predpokladá sa, že by to mohol byť niekedy v polovici septembra 2023.

Dajte nám vedieť do komentára, čo od tohto zariadenia očakávate vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 6 nemá absolútne žiaden problém so 4K videom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here