Len raz za niekoľko rokov sa spoločnosti Apple podarí navrhnúť taký vydarený smartfón, akým je iPhone 15. Hoci nejde o vlajkový model ponuky, po technickej stránke je fantasticky vybavený a čo je dôležité, teraz ho na Slovensku viete kúpiť za veľmi výhodnú cenu. Keďže ide o zariadenie, ktoré vám vydrží niekoľko rokov, bola by to škoda nevyužiť.

iPhone 15 má klasické hliníkové telo, v zadnej časti sa nachádza matné sklo a vpredu 6,1″ OLED displej s vysokým rozlíšením a ochranou Ceramic Shield. Okrem toho má iPhone 15 aj funkciu Dynamic Island a samozrejme sa dá odomykať cez Face ID. Poteší tiež odolnosť voči vode v rámci normy IP68, či extrémne výkonný 4 nm procesor A16 Bionic, ktorý je aj energeticky úsporný. Čo však cena? Tá už výrazne klesla.

iPhone 15 sa v čase uvedenia na trh predával za príjemných 949 €, čo bolo o 50 € menej, než cena, na ktorej rok predtým začínal jeho predchodca. Dnes je, ale situácia iná a cca pol roka po uvedení na trh zariadenie výrazne zlacnelo. Po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 759 € u predajcu s dobrým hodnotením, čo je ponuka, ktorá sa skutočne veľmi oplatí.

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Dion Schuddeboom / Noah Herman (úprava redakcie + snímka obrazovky)

Pri iPhone 15 je obrovskou výhodou jeho špičkový fotoaparát. Hlavný snímač má rozlíšenie 48 Mpx a okrem 1x dokáže poskytnúť aj 2x optické priblíženie. Okrem toho je tu ešte širokouhlý 0,5x snímač s rozlíšením 12 Mpx, takže aj keď má iPhone 15 dve šošovky v zadnej časti, v skutočnosti fotí, ako by boli tri. Fanúšikov videa tiež podpory optická stabilizácia snímačov či podpora rozlíšenia 4K pri 60 FPS, prípadne 1080p pri 240 FPS (spomalené zábery). iPhone 15 tiež podporuje rôzne režimy, napríklad: akčný, filmový, portrétny alebo nočný.

Výhodou tohto smartfónu je tiež prítomnosť USB-C konektora, cez ktorý budete nabíjať pomerne veľký 3 349 mAh akumulátor. iPhone 15 nemá problém vydržať celý deň na jedno nabitie. A keďže ho po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 759 € a softvérovú podporu iOS budete dostávať v rámci najnovších aktualizácii ešte aspoň päť rokov, z nášho pohľadu je to fantastický deal. Každý kto mal iPhone totiž vie, že sa dá bez problémov používať aj roky po svojom uvedení na trh. Mnohé iné zariadenia od konkurenčných výrobcov toto nedokážu. Koniec koncov, aj to je dôvod, prečo si iPhone z dlhodobého hľadiska tak dobre drží svoju cenu.

Prečítajte si tiež  7 stránok, z ktorých si môžete stiahnuť zvonenie do smartfónu.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -