Spoločnosť Apple nám už o pár dní na evente Wonderlust predstaví úplne nový iPhone 15, ktorý samozrejme príde v štyroch samostatných verziách. Pokiaľ si robíte zálusk na drahšie modely, máme pre vás dobrú správu. Vďaka novému dizajnovému riešeniu, ktoré súvisí najmä so zmenou použitého materiálu, majú mať „Pro“ smartfóny zásadný benefit.

Aj keď je dnešný iPhone 14 Pro, alebo iPhone 14 Pro Max skutočne luxusne vypracovaný, Apple na jeho šasi použilo relatívne ťažkú nehrdzavejúcu oceľ, ktorá je síce odolná a vyzerá pekne, no výrazne zvyšuje váhu. Kým menší 6,1″ iPhone 14 Pro dosahuje 206 gramov, v prípade, že si zaobstaráte väčší 6,7″ iPhone 14 Pro Max, v rukách budete nosiť až 240 gramové zariadenie. A to skutočne nie je veľmi komfortné. Navyše vám to môže spôsobovať aj problémy pri použití s príslušenstvom, napríklad s držiakmi v aute.

Ako však iste viete, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max prejdú miernou zmenou dizajnu, ktorá sa nebude týkať iba jemne zaoblených hrán, ale aj použitia nových materiálov. Tieto smartfóny budú mať okrem matného zadného skla aj titánové šasi, ktoré by malo dosahovať vyššiu odolnosť, ale tiež nižšiu váhu.

Ako informuje 9to5mac, podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by mohlo dosiahnuť celkové zníženie hmotnosti až približne 10 %, čo vôbec nie je zanedbateľný údaj. Zatiaľ čo iPhone 15 Pro by mal vážiť 185 gramov, vlajková loď iPhone 15 Pro Max by mohla dosiahnuť 216 gramov.

iPhone 15 Pro bude ľahší, aj keď dostane väčšie akumulátory 

Zdroj: YouTube / Technizo Concept (úprava redakcie)

Zaujímavé je na tom najmä to, že Applu sa celkové zníženie hmotnosti podarí dosiahnuť aj napriek tomu, že v týchto smartfónoch použije akumulátory s väčšou kapacitou. Kým iPhone 15 Pro dostane 3 650 mAh batériu (namiesto 3 200 mAh v iPhone 14 Pro), v iPhone 15 Pro Max bude až 4 852 mAh batéria (namiesto 4 323 mAh v iPhone 14 Pro Max).

Dá sa teda povedať, že nová titánová konštrukcia nebude dobrá len pre celkové zvýšenie odolnosti a samozrejme marketing, ale aj na celkové zníženie hmotnosti, ku ktorému už muselo dôjsť.

Ak by bol totiž vlajkový iPhone ešte ťažší, ako aktuálny model, niektorých používateľov by to mohlo odradiť. Nosiť v ruke takmer štvrť kila každý jeden deň nie je nič, čo by sme mohli označiť za komfortné.

Prečítajte si tiež  Prečo je Apple Pencil taká drahá? Odpoveď sa skrýva v jej neuveriteľnej technologickej vyspelosti

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -