Spoločnosť Apple má v ponuke hneď niekoľko iPhonov, z ktorých každý je vhodný pre iný typ zákazníka. Jedným z nich je aj iPhone 15 Plus, ktorý má až 6,7″ displej, moderný dizajn a veľmi solídny výkon. Po niekoľkých mesiacoch predaja sa teraz dá zohnať za veľmi výhodnú cenu. A aj keď ho veľa ľudí prehliada, v skutočnosti je to chyba.

Zariadenie má v prvom rade veľký OLED displej s vysokým rozlíšením až 1290 x 2796 pixelov a maximálnym jasom na úrovni 2 000 nitov. Zobrazovacia jednotka je tiež krytá ochranou Ceramic Shield a nechýba tu ani populárny Dynamic Island. Po stránke výkonu sa má iPhone 15 Plus taktiež čím pochváliť. Toto zariadenie ponúka 4 nm procesor A16 Bionic so 6-jadrovým CPU a 5-jadrovým GPU. Operačná pamäť RAM dosahuje 6 GB.

Ako môžete vidieť sami, iPhone 15 Plus vo svojom modernom tele skrýva skutočne solídny hardvér, ktorý bude aktuálny aj za niekoľko rokov. Apple tento model štandardne predáva za 1 099 €, no keďže je už v predaji niekoľko mesiacov, jeho cena klesla. Po kliknutí na tento odkaz iPhone 15 Plus kúpite za 977 €, čo je z nášho pohľadu fantastická ponuka. Nezabúdajte, že životnosť tohto smartfónu bude ešte minimálne 5 rokov spolu s najnovšími aktualizáciami operačného systému iOS.

iPhone 15 Plus skrýva aj mnohé ďalšie výhody 

iPhone 15 a iPhone 15 Plus
Zdroj: Apple

Tomu, že je iPhone 15 Plus odolný voči vode v rámci štandardu IP68 sa asi veľmi venovať nemusíme. Veď pri spoločnosti Apple ide už o samozrejmosť. To, čo vás, ale bude zaujímať viac je napríklad prítomnosť USB-C konektora. Je síce pravda, že pri prenose súborov je stále relatívne pomalý, no ak máte iPad či Mac, zaistíte si jednoduchšiu kompatibilitu. Na všetko vám skrátka bude stačiť jedna nabíjačka.

Za pozornosť tiež stojí fantastický kamerový systém. Vzadu síce nájdete len dva objektívy (širokouhlý a ultraširokouhlý), no vďaka špičkovej technike dokážu ponúknuť funkcie, ako by boli až tri. Ten základný ponúka až 48 Mpx, vďaka čomu viete fotiť v klasickom režime 1x, ale aj v režime optického priblíženia na 2x. Ide o rovnakú hodnotu, akú ponúkal samostatný teleobjektív v iPhone 12 Pro. Rovnako je tu aj ultraširokouhlý snímač 0,5x , možnosť natáčania 4K videa pri 60 FPS, či optická stabilizácia snímačov. Pri fotení a točení vám navyše nebudú chýbať ani režimy, ako ten nočný, portrétny (nová generácia), akčný, či filmový.

Prečítajte si tiež  Komentár: iPhone 12 nemá 120Hz displej kvôli 5G. Apple si muselo vybrať.

iPhone 15 Plus sa tiež môže pochváliť obrovským 4 383 mAh akumulátorom, ktorý mu zabezpečuje najdlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie z celej minuloročnej série a mnohými ďalšími vychytávkami, ako je detekcia autonehody, podpora satelitných SOS volaní a podobne. Ak sa vám teda veľkosť tohto modelu pozdáva, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 977 €. Z nášho pohľadu je to vynikajúca voľba aj pre náročnejších spotrebiteľov. Konečne už nepotrebujeme modely s označením „Pro“, pretože aj tie základné sú po technologickej stránke špičkovo vybavené.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -