Apple je preslávený tým, že pri predaji svojich zariadení využíva princíp verzovania. V praxi to znamená, že hoci za základný iPhone 15 Pro oficiálne zaplatíte 1 199 € (dnes už iba 970 €), dostanete iba 128 GB pamäť, ktorú nie je možné rozšíriť za pomoci klasickej SD karty. Aj preto Apple ponúka aj vyššie verzie, za ktoré si necháva poriadne priplatiť.

Ak by ste si napríklad chceli zaobstarať 512 GB iPhone 15 Pro, oficiálne by ste zaň zaplatili až 1 579 € (dnes už iba 1 309 €). Podľa všetkého však existuje aj o čosi lacnejšia alternatíva, na ktorej sa dá potenciálne ušetriť. Musíte byť ale špičkovým technikom a takisto potrebujete profesionálne náradie. V opačnom prípade sa do podobného projektu za žiadnych okolností nepúšťajte.

Za celou prácou stojí YouTube kanál KingSener, ktorý si zamilujete najmä vďaka precíznosti, ktorú predvádza pred kamerou. Samotné zariadenie totiž najskôr oblepí ochrannou fóliou a na displej nalepí sklo, aby sa mu počas manipulácie nič nestalo.

Okrem toho po odkrytí citlivých šošoviek pre predný kamerový True Depth systém položí na ich vrchol špeciálne fólie, ktoré zabránia, aby sa do nich dostal prach, alebo akékoľvek iné nečistoty. Je to skrátka nádherný pohľad.

Starý NAND odstránil pomocou CNC stroja 

Po tom, čo celý iPhone rozoberie, odpojí konektory a dostane sa ku potrebnému 128 GB NAND čipu pokračuje precízna práca ďalej. Za pomoci CNC stroja pôvodný čip zničí a kompletne odstráni, pričom sa dostane až ku jeho pinom.

V tomto bode môže rozhodovať milimeter o tom, aby vyšla celá práca navnivoč, nakoľko ide o veľmi citlivú elektroniku. KingSener to, ale dobre vie a preto postupuje pomaly a opatrne.

Následne sa môžete pozrieť na to, ako spomínané piny niekoľkokrát dôkladne očistí a následne je autor videa pripravený vložiť na pôvodne miesto väčší, 512 GB pamäťový čip. Následne už stačí iba všetko spojiť, zlepiť a zoskrutkovať a telefón otestovať.

Vualaá, zariadenie funguje bez problémov a z jedného 128 GB iPhonu sa stal 512 GB model.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Veľké porovnanie výdrže batérie od iOS 10 až po iOS 14 na iPhone 6S!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -