Spoločnosť Apple je preslávená pre svoje fantastické funkcie a technológie, ktoré však bývajú nezmyselne obmedzované v rámci jednej platformy. Presne tak je to aj so sľubovaným 3D videom, ktoré je možné natáčať na iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max.

Vďaka moderným fotoaparátom, LiDAR skeneru a výkonným procesorom je jeho kvalita fantastická, no naopak kvôli nezmyselným obmedzeniami ho nemôžete sledovať na inom zariadení, než je Apple Vision Pro. A aj keď to mnohých majiteľov AR Headsetov naštvalo a na 3D video úplne zanevreli, niektorí sa nevzdali a rozhodli sa zabojovať. Patrí medzi nich aj youtuber Hugh Hou.

Ešte predtým, ako sa dostaneme k bližším detailom je nutné zdôrazniť, že na natáčanie 3D videa je potrebné používať aspoň operačný systém iOS 17.2, ktorý je aktuálne v beta testovaní a používatelia sa ho dočkajú až niekedy v priebehu decembra 2023.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

A keďže sa dnes Apple Vision Pro stále nepredáva a neexistuje spôsob, ako na Apple zariadení sledovať 3D video, Hou sa ho rozhodol spojazdniť na headsete Meta Quest 3.

Existuje aplikácia, ktorá obchádza obmedzenia Apple 

To čo potreboval bol v prvom rade iPhone 15 Pro (so systémom iOS 17.2) a tiež poriadna dávka trpezlivosti. Nahrávanie 3D videa je potrebné v prvom rade povoliť v nastaveniach fotoaparátu. Keď to urobíte, môžete si zaznamenať svoje zábery.

Následne je nutné, aby ste si nainštalovali aplikáciu Spatialify, ktorá je k dispozícii cez TesFlight.

Práve tento softvér funguje tak, že jeho súčasťou sú presné pokyny na dekódovanie a exportovanie 3D priestorového videa, vďaka ktorému ho je možné zobraziť na spomínanom Meta Quest 3, prípadne inom headsete či 3D televízore.

Hoci by možno stačilo, aby spoločnosť Apple pridala do iPhonu podporu štandardných 3D formátov videa, firma sa to rozhodla skomplikovať a celý proces týmto spôsobom výrazne predĺžila.

Na druhej strane, ak viete ako na to, natáčanie 3D videa na iPhone 15 Pro nie je nič náročné a keď si to osvojíte, môžete vytvárať unikátne a originálne zábery a následne ich nahrávať na YouTube:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vyvíja nový displej s extrémnym rozlíšením. Môže byť drahší ako Pro Display XDR
Môže ťa zaujímať
- Reklama -