Budúca generácia jablkových smartfónov je vzdialená ešte takmer celý rok, no na povrch vychádzajú stále nové zistenia o vzhľade chystaných iPhonov. Zdá sa, že jeden z doterajších odhadov sa predsa len vyplní.

Hoci sa nedočkáme od základu prekopaných dizajnových zmien, nový iPhone 15 Pro dorazí s miernymi zmenami. Ploché hrany smartfónu sme zrejme pri iPhone 14 videli poslednýkrát.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 a iPhone 15 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

O najnovší príspevok do kategórie leakov sa postaral dizajnér Jon Juhan na Reddite, kde zdieľal zaujímavý koncept pre iPhone 15 Pro.

Po dvoch generáciách bude súčasný hranatý vzhľad vylepšený o jemné záhyby na zadnej strane, čo doplní kompletne titánová konštrukcia zariadenia.

Ako je v prípade giganta z Cupertina známe, dizajn svojich zariadení zvykne meniť v trojročných cykloch. Keďže sa iPhony držia rovnakého vzhľadu už od modelového radu 12, je čas na zmenu.

Zadné hrany iPhonu 15 by mali byť zaoblené, podobne ako spodné hrany na šasi najnovších 14″ a 16″ modelov MacBooku Pro. Posledným modelom so zaoblenými hranami bol iPhone 11.

iPhone concept based on the rounded back rumors from iphone

Zatiaľ nie je jasné, či sa táto zmena bude týkať iba prémiovej dvojice v zložení 15 Pro a 15 Pro Max, alebo sa jej dočká celý modelový rad. Predok smartfónu by sa meniť nemal, nakoľko odhady sa doposiaľ týkali iba zaoblenia zadnej strany.

Nová generácia by mala doraziť aj s ďalšími zaujímavými zmenami, o ktorých si môžete prečítať v nasledujúcom článku z našej redakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -