3iPhone 15 Pro a procesor A17 Pro

Spoločnosť Apple nám na konferencii Wonderlust predstavila nový iPhone 15 Pro, ktorý dostal najmodernejší mobilný procesor na svete. Čip A17 Pro je revolučný v tom, že sa produkuje za pomoci 3 nm výrobného procesu, má šesťjadrové CPU aj GPU, 8 GB RAM a hardvérový Ray Tracing. A hoci je ako stvorený na hranie konzolových hier, čím sa pochválilo aj samotné Apple, má jeden obrovský problém.

Už v počas prvých recenzii sa začali objavovať indície, že s čipom A17 Pro niečo nie je v poriadku. iPhone 15 Pro aj iPhone 15 Pro Max sa v rukách používateľov pri náročnejších procesoch extrémne zahrievali, pričom dosahovali teploty vysoko presahujúce štyridsať stupňov. V praxi sa tak stali totálne nepoužiteľnými.

Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že iPhone 15 Pro môže byť tak nepríjemne horúci, že sa bez krytu alebo puzdra ani nedá držať v ruke. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou ide o obrovský krok smerom späť.

Na celý tento problém sa pozreli aj experti z portálu Androidauthority, ktorí sa rozhodli svoj testovací iPhone 15 Pro vystaviť laboratórnemu testovaniu.

V ňom na zariadení a jeho konkurentoch Samsungu Galaxy S23 Ultra a Google Pixel 7 Pro spúšťali rôzne funkcie a aplikácie, ktoré boli zamerané na výkon CPU aj GPU a výsledky na seba nenechali dlho čakať. Viac sa o nich dočítate na ďalšej strane →

Späť