Spoločnosť Apple bola vždy známa tým, že sa so svojimi hardvérovými produktami zameriavala skôr na produktivitu a nie až tak na zábavu v podobe hrania hier. Počítače Mac napríklad nikdy v tejto oblasti neexcelovali no v poslednej dobe Apple urobilo prvé kroky k tomu, aby sa to zmenilo. A zdá sa, že firma úspešne pokračuje pri iPhone 15 Pro.

Už ste asi zaznamenali, že tento smartfón dostal, ako vôbec prvý na svete revolučný čip vyrábaný 3 nm procesom, ktorý nesie veľkolepé označenie A17 Pro – ktoré je úplne pochopiteľné. Procesor sa chváli tým, že je v oblasti CPU o cca 10 % výkonnejší, ako predošlá verzia A16 Bionic. Prednosti sa, ale skrývajú celkom inde. Okrem toho, že je tu dvojnásobne rýchlejší Neural Engine čip A17 Pro ponúka aj 6-jadrovú GPU, ktorá dosahuje až o 20 % vyššiu rýchlosť, než predchodca. A to nie je zanedbateľný rozdiel.

Aby toho nebolo málo, Apple tu pridalo aj hardvérovo akcelerovaný ray tracing, ktorý je ako stvorený pre hranie hier v náročnom a prepracovanom 3D prostredí. Týmto spôsobom dokázala štandardný výkon softvérového ray tracingu zoštvornásobiť. No a aký je výsledok?

iPhone 15 Pro môže nahradiť herné konzoly 

iPhone 15 Pro hranie hry
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple po predstavení hardvéru na evente Wonderlust ukázala, čo dokáže v praxi. No a keď došlo na lámanie chleba, nestačili sme sa čudovať. Technologický gigant sa totiž vykašľal na prezentáciu štandardných hier, ktoré si stiahnete z App Store, prípadne služby Apple Arcade. Áno, spomenul ich, no potom ich prevalcoval úplne niečím iným.

Firma totiž prezradila, že váš malý iPhone, ktorý sa vám zmesti do vrecka, je dnes dostatočne výkonný na to, aby ste si na ňom mohli zahrať počítačové alebo konzolové tituly. A Apple nehovorilo len o starých hrách, ktoré už majú nižšie hardvérové požiadavky.

Technologický gigant tu priamo spomenul napríklad Resident Evil Village (2021), remake Resident Evil 4 (2023) či Death Stranding (2019). A keď sme si už mysleli, že nič lepšie nepríde, spoločnosť Apple celú vsuvku o hrách zaklincovala tým, že začiatkom roka 2024 bude iPhone 15 Pro podporovať aj hru Assassin’s Creed Mirage, ktorá by mala byť vydaná v októbri 2023. Je toto vôbec možné?

Budúcnosť hrania teda vyzerá zrejme tak, že nám už nebude treba vlastniť drahý hardvér, ale menej náročným postačí aj smartfón, na ktorý si napoja ovládač a tituly si užijú aj týmto spôsobom.

Prečítajte si tiež  Apple a TSMC už v spolupráci testujú 3 nm výrobný proces. Vieme kedy sa dostane do jablkových produktov!

Koniec koncov, pri troche predstavivosti si vieme predstaviť, že z iPhonu vyvediete cez AirPlay alebo USB-C obraz do monitora / TV a tituly si užijete na veľkej ploche podobne, ako cez PC či konzolu.

Apple týmto krokom vstupuje do novej technologickej éry a my veríme, že má pred sebou úspešnú cestu. Zahrať si totiž Assassin’s Creed Mirage na iPhone 15 Pro môže prilákať aj fanúšikov Androidov. Nechajme sa prekvapiť.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -