Zdá sa, že spoločnosti Apple sa opäť začína dariť a so svojim iPhonom prekonáva rekordy. Podľa najnovšej analýzy, o ktorú sa postarala spoločnosť Counterpoint sa stal iPhone 15 Pro Max globálne najpredávanejším smartfónom v prvom štvrťroku 2024, pričom ani zvyšným modelom sa nedarilo zle.

Spoločnosti Apple aj Samsung zostávajú v tejto oblasti absolútnymi lídrami na trhu. Hoci pred pár mesiacmi dominoval skôr výrobca z Južnej Kórei, tentokrát štafetu prebral opäť iPhone, ktorý začína prekonávať svojho najväčšieho súpera. V zozname desiatich najpredávanejších smartfónov na svete za Q1 2024 dosiahla vlajková loď iPhone 15 Pro Max (dostupný od 1 168 €) až 4,4 % podieľ na trhu, čo je fantastický výsledok.

Ako dopĺňa portál AppleInsider, na druhom mieste sa objavil základný 6,1″ iPhone 15 (dostupný od 721 €) s vynikajúcim 4,3 % podielom na trhu a na treťom mieste iPhone 15 Pro (dostupný od 970 €) s 3,7 % podielom na trhu.

Samsung Galaxy S24 Ultra až na piatom 

Apple však v rebríčku dominuje aj na štvrtom mieste, ktoré počas Q1 2024 obsadil minuloročný iPhone 14 s 1,9 % podielom.

Až na piatom mieste sa tu potom objavuje vlajková loď Samsung Galaxy S24 Ultra taktiež s 1,9 % podielom.

Apple v rebríčku obsadil aj ôsme miesto pri iPhone 15 Plus. Ten dosiahol slušný, 1,3 % podiel. Vo výsledku sú 5 z 10 najpredávanejších smartfónov na svete iPhony. A to je fantastická vizitka.

Globálne predaje smartfónov Q1 2024
Zdroj: AppleInsider (snímka obrazovky)

Podľa analytikov podporovalo každé z TOP 10 zariadení aj super-rýchlu 5G sieť. Z rýchleho mobilného pripojenia sa tak stáva globálny štandard.

Ľudia kupujú čoraz viac drahé „Pro“ modely

Zaujímavé je tiež to, ku akému významnému posunu v nákupných návykoch došlo v priebehu niekoľkých posledných rokov.

Podľa aktuálnych zistení až polovicu celkových predajov Apple v prvom štvrťroku 2024 dosiahli drahšie iPhony s označením „Pro“.

Keď sa vrátime do minulosti, konkrétne do prvého štvrťroku 2020, kedy vo svete začínal koronavírus, predaje vlajkových modelov „Pro“ tvorili len 24 %.

Counterpoint tiež informoval, že celkový trh sa uberá smerom ku prémiovým smartfónom. Až sedem z desiatich zariadení bolo klasifikovaných ako prémiové. V praxi ide o tie smartfóny, ktoré sa predávajú za maloobchodnú cenu 600 a viac dolárov bez dane.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 2 sú v zľave. Pre Slovákov je to skvelá cesta k najlepším hodinkám, aké Apple vyrobil
Môže ťa zaujímať
- Reklama -