Spoločnosť Apple patrila dlhé roky medzi outsiderov v oblasti výdrže batérie svojich smartfónov. Technologický gigant z Cupertina jednoducho vždy viac tlačil na dizajn, než na praktickú stránku, kvôli čomu si medzi používateľmi musel často vypočuť kritiku.

Všetko sa to, ale začalo meniť v roku 2017, keď firma vôbec po prvýkrát predstavila iPhone X a od tej doby sa začala oveľa viac zaujímať o kapacitu akumulátorov v mAh, ktorá je pre čo najdlhšiu výdrž na jedno nabitie kľúčová. Dnes má aj základný iPhone 15 po plnom nabití dostatok energie na to, aby menej náročnému používateľovi vydržal fungovať 2 dni a ešte si nechal nejakú tu drobnú 10 – 20 % rezervu. Ako teda obstojí v teste výdrže batérie vlajková loď ponuky iPhone 15 Pro Max, ktorá má extrémne úsporný procesor A17 Pro (3 nm) a tiež jeden z najväčších akumulátorov, aké kedy spoločnosť Apple pre iPhone vyrobila? Budete prekvapení!

Na otázku, ktorý smartfón z výberu najpredávanejších vlajkových lodí má najdlhšiu výdrž batérie nám teraz odpovedal YouTuber TechDroider. Ten si vzal do vienka úplne nový iPhone 15 Pro Max a porovnal ho so smartfónmi iPhone 14 Pro Max, Samsung Galaxy S23 Ultra, OnePlus 11, Google Pixel 7 Pro a Xiaomi 13 Ultra.

Nutné je ešte pred interpretáciou výsledkov zdôrazniť, že zatiaľ čo všetci účastníci testu s operačným systémom Android ponúkali 5 000 mAh akumulátor, iPhone 15 Pro Max ťahal za kratší koniec, nakoľko má k dispozícii iba 4 442 mAh akumulátor. No a ako to celé dopadlo?

Výsledky testu, ktoré vás prekvapia  

Začnime porazenými. Ako prvý skončil v teste Google Pixel 7 Pro, ktorý dosiahol výdrž na úrovni 8 hodín a 13 minút. Vzhľadom na veľkosť batérie a čistý operačný systém Android nejde o ktovieaký výsledok. Hneď za ním sa ocitol OnePlus 11, ktorý dosiahol oveľa slušnejších 9 hodín 48 minút a po ňom sa vybil minuloročný iPhone 14 Pro Max s celkovou výdržou 9 hodín a 59 minút.

Na treťom mieste skončil smartfón Xiaomi 13 Ultra s celkovou výdržou na úrovni 10 hodín a následne pokračoval rozstrel medzi Samsungom Galaxy S23 Ultra a iPhonom 15 Pro Max. Nebudeme vás napínať, zástupca z Južnej Kórei v teste nevyhral a skončil na druhom mieste s celkovým časom 10 hodín a 27 minút.

A aj keď to neznamená nič iné, ako výhru pre iPhone 15 Pro Max, druhým dychom musíme dodať, že ide o veľmi tesné víťazstvo, nakoľko toto zariadenie zvládlo len o 4 minúty viac – celkovo 10 hodín a 31 minút.

Prečítajte si tiež  XIaomi 13 Lite kúpite po zľave lacnejšie, ako iPhone SE 3. generácie. Čo všetko vám ponúkne?

Nakoniec už iba dodáme, že zatiaľ čo iPhone 15 Pro Max štartuje na 1 449 € a kvôli obrovskému záujmu nebude dostupný možno ešte niekoľko mesiacov, konkurenčný Samsung Galaxy S23 Ultra je vo veľkých zľavách a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 942 €. Ak si teda chcete vyskúšať konkurenčnú platformu, teraz na to máte ideálnu príležitosť.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -