Moderné technológie v dnešnej dobe napredujú neuveriteľným tempom, čoho dôkazom je aj iPhone 15 Pro so svojou špičkovou kamerovou výbavou. Apple vyrobil jeden z najlepších foto-smartfónov na trhu, čo už stihol potvrdiť nejeden profesionál. Teraz sa však dostal do porovnania, ktoré je minimálne poriadne bláznivé.

Kameraman , ktorého kanál aktuálne sleduje skoro 1,3 milióna ľudí natočil zaujímavé video, v ktorom porovnal posledný iPhone 15 Pro so špičkovou kamerou Arri Alexa mini LF za 100 000 $. Ide o profesionálne náčinie, s ktorým sa nahrávajú klipy, reklamy či filmy. Na druhej strane stál smartfón, ktorý si môže kúpiť prakticky ktokoľvek za 1 199 €, respektíve po kliknutí na tento odkaz len za 970 €.

Samotné video bolo natočené ako slepý test čo znamená, že kým zistíte, na aké zariadenie bol záber natočený, musíte si najskôr tipnúť. Je jasné, že v zhruba 50 % prípadoch budete hneď vedieť, že video natočil iPhone a nie profesionálna kamera.

Ako však dopĺňa autor, pri 30 % môžete mať určite pochybnosti a vo zvyšných 20 % sa dokážete reálne pomýliť.

iPhone 15 Pro a jeho Pro Camera System 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

iPhone 15 Pro dostal v roku 2023 technológiu, ktorú samotný Apple nazýva ako Pro Camera System. Jej súčasťou je trojica objektívov, na ktoré môžete natáčať kvalitné 4K zábery pri 60 FPS do formátu ProRes či Log.

Zariadenie samozrejme ponúka aj HDR video a nechýbajú mu rôzne režimy či špičková stabilizácia obrazu v rámci technológie Sensor Shift 2. generácie.

A aj keď je pravda, že iPhone 15 Pro sa špičkovej kamere za 100 000 $ z profesionálneho hľadiska nemôže vyrovnať, z toho praktického platí, že vlastne aj trochu áno. Nie každý kameraman má totiž pri každej príležitosti svoj profesionálny hardvér po ruke. Presne v týchto situáciách ho vcelku hodnoverne dokáže zastúpiť aj obyčajný iPhone 15 Pro.

Je síce pravda, že toto zariadenie za cca 970 € ponúka oveľa menej profesionálnych technológii, no zároveň je tu už od začiatku všetko prispôsobené tomu, aby ste s ním natočili čo možno najlepšie video. A preto je to tak fascinujúce.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple bude platiť mastnú pokutu. Dôvodom je chýbajúca nabíjačka v balení iPhonu. V tejto krajine to prekáža politikom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -