Nebudeme si klamať, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max od spoločnosti Apple patrili v posledných mesiacoch medzi najžiadanejšie smartfóny na celom svete. Zatiaľ čo niektorí používatelia mali to šťastie a dostali sa ku svojej objednanej verzii v prvých týždňoch predaja, iní museli čakať pokojne aj dva mesiace. Dnes je, ale situácia iná, pretože iPhone 15 Pro je tesne pred Vianocami dostupný za veľmi výhodnú cenu. Je to telefón, ktorý vám vydrží niekoľko dlhých rokov.

Pre tých čo nevedia, iPhone 15 Pro má tenučké rámiky okolo displeja a taktiež je vôbec po prvýkrát vyrobený z titánu. Telefón je vďaka tomu ešte pevnejší a hlavne ľahší. Takisto treba spomenúť, že iPhone 15 Pro je vybavený extrémne výkonným čipom A17 Pro, vďaka čomu si na ňom môžete spolu s podporou hardvérového Ray-Tracingu zahrať konzolové herné tituly. Telefón má aj špičkové fotoaparáty či obrovský akumulátor s dlhou výdržou na jedno nabitie.

No a cena? iPhone 15 Pro má jednu veľkú výhodu. Vďaka poklesu kurzu eura voči doláru sa v roku 2023 predáva paradoxne lacnejšie, než za koľko sa predával jeho predchodca iPhone 14 Pro v roku 2022 (1 299 € za základnú verziu). Ak máte záujem o aktuálny model, Apple ho ponúka od 1 199 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 1 155 €. A to je cena, za ktorú sa iPhone 15 Pro jednoznačne oplatí.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Pexels / Zana Latif (úprava redakcie)

Zariadenie totiž disponuje aj špičkovým kamerovým systémom, ktorý má až tri šošovky fotoaparátov (širokouhlú – hlavnú, ultraširokouhlú a teleobjektív), pričom hlavný snímač disponuje rozlíšením 48 Mpx. Majitelia sa tiež môžu tešiť na rôzne režimy, ako napríklad portét, nočný, filmový, akčný a podobne a všetko je to doplnené aj o dokonalú stabilizáciu videa vďaka technológii Sensor-Shift druhej generácie. V tomto Apple nemá konkurenciu. A keď už spomíname video, netreba zabúdať, že ho viete natáčať vo formátoch ProRes a Log.

Asi nebudeme preháňať keď napíšeme, že iPhone 15 Pro je jeden z najlepších smartfónov súčasnosti. Koniec koncov tomu zodpovedá aj záujem o tento model, ktorý je z globálneho hľadiska obrovský. Spomenúť však musíme, že za super cenu viete kúpiť aj absolútnu vlajkovú loď ponuky iPhone 15 Pro Max so 6,7″ displejom.

Apple ho síce predáva za úplne rovnakú cenu, než iPhone 14 Pro Max minulý rok, no je tu jeden zásadný rozdiel. Namiesto 128 GB úložiska budete mať v základe za tých istých 1 449 € až 256 GB pamäť. Rovnako aj v tomto prípade platí, že po kliknutí na tento odkaz môžete kúpiť iPhone 15 Pro Max už za 1 399 €, vďaka čomu na nákupe ušetríte.

Prečítajte si tiež  Tip na aplikáciu: TapToShare

iPhone 15 Pro Max má okrem väčšieho displeja aj lepšiu výdrž batérie vďaka väčšiemu akumulátoru a disponuje až 5x optickým zoomom. Menší iPhone 15 Pro zostal verní 3x optickému priblíženiu. Tak pre ktorý model sa rozhodnete vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -