Aj keď je pravda, že séria Galaxy S24 príde najskôr o päť mesiacov, klebety o tom, čo bude obsahovať, naberajú rýchly spád už teraz. Ešte dávnejšie sa hovorilo o tom, že toto zariadenie sa bude v určitých veciach podobať na iPhone 15 Pro Max / 15 Ultra, ktorý príde na trh v septembri 2023. Leaker Ice Universe teraz zverejnil rendery, vďaka ktorým si to môžeme lepšie predstaviť.

Ice vo svojich pôvodných tvrdeniach zdôrazňoval, že Samsung Galaxy S24 Ultra ponúkne plochú obrazovku s tenkými rámikmi a prepracovaným pomerom strán. Ten by sa mal zmeniť zo súčasných 19,3:9 pri Galaxy S23 Ultra na 19,5:9 pri jeho nástupcovi. V praxi to znamená, že zariadenie by mohlo byť na jednej strane o niečo kratšie, no na strane druhej zase širšie, vďaka čomu si zachová svoje robustné rozmery.

Ice Universe tiež predpokladá, že rámiky by mali pri tomto smartfóne dosahovať prekvapivo až 3,42 mm, pričom táto hodnota sa skladá z 1,75 mm rámika okolo displeja a z 1,67 mm rámu zariadenia.

Kvôli tomu by sa zmenšil pomer obrazovky ku telu na 88 %, čo by bol zároveň najmenší pomer obrazovky k telu od roku 2019, keď spoločnosť Samsung predstavila svoj smartfón Galaxy S10.

Samsung Galaxy S24 Ultra si v čiernej radšej nekupujte 

Samsung Galaxy S24 Ultra rámiky
Samsung Galaxy S24 Ultra si v čiernej farbe radšej nekupujte. Zariadenie bude pôsobiť, ako by už malo niekoľko rokov za sebou… (Zdroj: Ice Universe)

Leaker zdôrazňuje, že zákazníci by sa v takomto prípade mali vyhýbať čiernym farebným prevedeniam, nakoľko to môže opticky pôsobiť tak, ako by mali veľmi hrubé rámiky okolo displeja. Vďaka tomu by Samsung Galaxy S24 Ultra pôsobil, ako niekoľkoročný smartfón a nie, ako čerstvá technológiami nabitá novinka.

Je zaujímavé, že sa spoločnosť Samsung rozhodne vybrať takouto cestou. Pri iPhone 15 Ultra sa totiž predpokladá, že celkové rámiky medzi plochou displeja a zvyškom tela zariadenia budú mať len 2,55 mm, pričom rámik displeja bude z tejto hrúbky tvoriť 1,55 mm a rám zariadenia iba 1 mm.

Hranice by navyše mohol posunúť smartfón Xiaomi 14 s veľmi podobným dizajnom, aký ponúkne iPhone 15 Ultra. Pri čínskom riešení sa dokonca predpokladá, že celkové rámiky dosiahnu hrúbku iba 2,1 mm, pričom rámiky okolo displeja budú mať len 1,3 mm a celková hrúbka rámu zariadenia zase 0,8 mm.

iPhone 15 Ultra vs Samsung Galaxy S24 Ultra vs Xiaomi 14 rámiky
Ako môžete vidieť sami, zatiaľ čo iPhone 15 Ultra a Xiaomi 14 pôsobí na renderoch neuveriteľne moderným dojmom, Samsung Galaxy S24 Ultra pripomína dizajn zariadení spred niekoľkých rokov! (Zdroj: Ice Universe)

Ako môžete vidieť na renderoch, Samsung Galaxy S24 Ultra vyzerá pri týchto smartfónoch tak, ako by bol predstavený pred tromi až štyrmi rokmi.

Je zvláštne, že jeden z najväčších výrobcov displejov na svete si nevie zabezpečiť špičkovú a dizajnovo príťažlivú zobrazovaciu technológiu sám pre seba. Samsung však zrejme má svoj dôvod, prečo použije v zariadení extrémne hrubé rámčeky. Možno nám ho raz aj prezradí. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Samsungu unikli tajné informácie. Môže za to ChatGPT, ktorý zamestnanci používali na zjednodušenie práce

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -