Nie je žiadnym tajomstvom, že trendy a technológie v priemysle so smartfónmi sa pravidelne menia, vracajú a kopírujú. Lídrom v tejto oblasti je zvyčajne spoločnosť Apple, ktorá niečo vymyslí a všetci ostatní predstavia svoje alternatívy. Spomeňme si na notch, Dynamic Island, usporiadanie zadných fotoaparátov na iPhone a veľa ďalšieho.

V súčasnosti sú čoraz viac populárne mobilné zariadenia s plochými hranami. Apple s nimi po prvýkrát prišlo ešte v roku 2010, keď predstavilo iPhone 4 a potom sa ku tomuto dizajnu vrátilo v roku 2020 s príchodom iPhonu 12. Posledné tri generácie smartfónov počítajúc s nadchádzajúcim iPhonom 15 (ktorého dizajn už poznáme) sa príliš nemenia, no a práve to chce využiť juhokórejský Samsung.

Portál GSMArena informoval, že najväčší konkurent pre Apple sa rozhodol radikálne zmeniť dizajn svojej vlajkovej lode. Podľa najnovších únikov, ktoré pochádzajú od leakera Ice Universe bude mať Samsung Galaxy S24 a Samsung Galaxy S24+ ploché hrany v rámci svojho rámu.

Samsung Galaxy S24 ploché hrany
Zdroj: X / Ice Universe

A aj keď mnohých táto predpoveď pravdepodobne prekvapí, v skutočnosti nejde o tak veľký „šok“. Stačí si totiž uvedomiť, že výrazné ploché hrany Samsung použil aj v nedávno predstavených skladačkách Samsung Galaxy Z Fold5 a Samsung Galaxy Z Flip5.

Výrobca teda zrejme bude chcieť kopírovať tento dizajnový štýl aj na nástupcoch smartfónov, ktoré sa dnes spoliehajú na mierne zaoblené tvary. Zo subjektívneho pohľadu musíme skonštatovať, že im to s plochými hranami vcelku sekne.

Na tejto správe je zaujímavé aj to, že sa v nej vôbec nespomína vlajková loď Samsung Galaxy S24 Ultra. Výrobca zvyčajne tento model výraznejšie odlišuje aj po vizuálnej stránke a tak je možné, že si aj naďalej zachová mierne zaoblenie. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kúpte si špeciálnu Putinovú edíciu iPhone 6!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -