Spoločnosť Apple vyrába najúspešnejšiu radu smartfónov na svete a nie je to žiadna náhoda. Firma našla recept na dokonalo zosúladený softvér a hardvér, vďaka čomu vznikol aj iPhone 15, ktorý bol predstavený len v septembri 2023. Tento model teraz kúpite za veľmi výhodnú cenu a neoľutujete to. Má skutočne veľmi dobrú techniku.

Základný iPhone 15 spĺňa všetky predpoklady preto, aby sa stal v najbližšom období rekordne úspešný. Začať by sme mohli kvalitným 6,1″ OLED displejom s rozlíšením 2 796 x 1 290 pixelov (460 ppi) a Dynamic Islandom a pokračovať jeho prémiovým hliníkovým telom s dodatočnou ochranou zobrazovacej jednotky vďaka technológii Ceramic Shield. Zariadenie je tiež odolné voči vode v rámci normy IP68 a disponuje extrémne výkonným procesorom A16 Bionic, ktorý Apple vyrába 4 nm procesom. Jeho súčasťou je aj slušná 6 GB operačná pamäť RAM a veľa ďalších benefitov.

Keď sa dostaneme ku cene, tu začína tá príjemná časť. Aj keď stal predošlý iPhone 14 v čase uvedenia na trh 999 €, novší iPhone 15 v porovnaní s ním zlacnel a vďaka zmene kurzu (euro vs dolár) sa dnes predáva od 949 €. Ešte lepšou správou, ale je, že vy ho môžete získať po kliknutí na tento odkaz už za 830 €, vďaka čomu na nákupe slušne ušetríte. Ide o zariadenie, ktoré vám bude verne slúžiť ešte niekoľko dlhých rokov.

Zdroj: Unsplash / Amanz / YouTube / Kyle Erickson (snímka obrazovky)

iPhone 15 má tiež skvelé fotoaparáty, ktoré sú síce iba dva, no správajú sa, akoby boli až tri. Trik je v tom, že k dispozícii máte ultraširokouhlý objektív (0,5x) a potom klasický hlavný snímač, ktorý podporuje 1x alebo 2x optické priblíženie. Vďaka tomu zariadenie funguje skoro rovnako, ako napríklad iPhone 12 Pro, ktorý mal šošovky až tri.

iPhone 15 tiež disponuje 48 Mpx rozlíšením (ponúka aj špeciálny 24 Mpx formát) a video natáča do 4K pri 60 FPS, ale aj do 1080p pri 240 FPS. Samozrejmosťou je špičková stabilizácia na úrovni senzorov, či rôzne foto / video režimy, ako portrét, filmový, nočný, akčný atď… Ak skrátka radi fotíte, alebo točíte, aj so základným modelom si prídete na svoje.

V neposlednom rade treba spomenúť veľký 3 349 mAh akumulátor, ktorý poskytne celodennú výdrž batérie a nabíjať ho budete cez USB-C konektor. iPhone 15 je skrátka vydarený moderný smartfón, ktorého nákup sa z nášho pohľadu v roku 2023 určite oplatí. Po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za spomínaných 830 €. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Apple chystá dostupnejšie Apple Watch SE!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -