Spoločnosť Apple chystá v roku 2024 zaujímavú zmenu. iPhone 16 konečne nebude vyzerať skoro rovnako, ako minuloročný iPhone 15, ale ponúknuť má prepracovaný dizajn, ktorým sa výrazne odlíši od svojich predchodcov. Výrobca v tomto prípade nemá veľmi na výber, nakoľko chce, aby sa stal iPhone 16 populárny pre širšie masy spotrebiteľov.

A hoci je pravda, že iPhone 16 zatiaľ nebol predstavený a spoločnosť Apple sa snaží udržať jeho tvary a dizajnové inovácie pod ruškom tajomstva, napriek tomu vieme celé mesiace pred jeho predstavením, ako bude vyzerať.

Dôvodom je to, že Apple dodáva výrobcom príslušenstva tretích strán CAD súbory na výrobu foriem, podľa ktorých môžu navrhovať a vyvíjať svoje kryty, obaly či temperované sklá pre nový iPhone 16 ešte v čase, keď tento smartfón neexistuje.

iPhone 16 dizajn
Zdroj: X / Majin Bu

Práve vďaka tomu sú v početných množstvách dostupné hneď po uvedení zariadenia na trh a zákazníci si ich môžu zakúpiť priamo v obchodoch.

iPhone 15 vs iPhone 16

iPhone 15 vs iPhone 16
Zdroj: X / TechDroider

Na sociálnej sieti X zverejnil profil Techdroider nové fotografie, ktoré zachytávajú iPhone 16 aj iPhone 16 Plus v plnej svojej kráse.

Pokiaľ sa pýtate, ako je to možné, odpoveď je jednoduchá. V Číne sa už vyrábajú plastové makety, ktoré využívajú rovnaké podklady, ako výrobcovia krytov a ďalšieho príslušenstva.

Vďaka tomu dokážu byť na milimeter presne z ohľadom na výšku, šírku a hrúbku smartfónov. Ako môžete vidieť na fotografiách z porovnania sami, iPhone 15 a iPhone 16 sa v oblasti konštrukcie veľmi líšiť nebudú.

iPhone 15 vs iPhone 16
Zdroj: X / TechDroider

Aj novinka dostane plochý hliníkový rám s jemnými zaobleniami v rohoch, čo prispeje k lepšej ergonómii počas používania. Apple sa spoľahne aj na zadné matné sklo, ktoré je v posledných rokoch na smartfónoch veľmi atraktívne.

Čo sa ale zmení pomerne výrazne je zadný foto-modul. Šošovky už nebudú umiestnené diagonálne oproti sebe, ale vertikálne priamo pod sebou, pričom ich Apple nevloží do širokého, ale oveľa užšieho výrezu. Mimo tohto výrezu sa potom bude nachádzať aj LED blesk, no Apple v ňom zachová aspoň mikrofón.

Pokiaľ vám toto riešenie niečo pripomína, tak je to jednoznačne dizajn, ktorý Apple použil v rokoch 2017 a 2018 na iPhone X a iPhone XS / XS Max.

iPhone X
Zdroj: Unsplash / Vinoth Ragunathan

V prípade iPhonu 16 však bude fotomodul výrazne väčší. Apple použije stabilizáciu obrazu na úrovni snímačov a tiež vysoké 48 Mpx rozlíšenie. Suma sumárom, máme sa na čo tešiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kašlite na iPhone 15: Minuloročný iPhone 14 kúpite v zľave o stovky eur lacnejšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -