Spoločnosť Apple počas uplynulých mesiacov tvrdo pracovala na dokončení dizajnu svojho iPhonu, pričom vzniklo niekoľko prototypov. Ako informuje portál Macurmors, firma vymyslela hneď štyri návrhy toho, ako by mal vyzerať iPhone 16 a jeho rozloženie tlačidiel. Jedno by sem v roku 2024 malo pribudnúť.

Ešte pred tým, ako sa do toho pustíme treba upozorniť, že Apple v roku 2023 urobil zmenu, v rámci, ktorej pridal do vlajkových modelov iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max tlačidlo Action Button, na ktoré si môžu používatelia naprogramovať akúkoľvek funkciu. Firma ním nahradila dovtedy zaužívaný prepínač tichého režimu.

V Cupertine však teraz riešia zavedenie ďalšej zmeny, ktorá sa opäť týka tlačidiel. Apple nechce nič meniť, ani odstraňovať. Naopak, tlačidlo chce pridať. V súčasnosti vraj existujú štyri konfigurácie tlačidiel iPhonu 16 Pro, ktoré Apple testoval. Vyzerajú nasledovne:

  • Zjednotené tlačidlo hlasitosti + malé tlačidlo Action Button
  • Zjednotené tlačidlo hlasitosti s veľkým tlačidlom Action Button a novým tlačidlom Capture Button
  • Samostatné tlačidlá hlasitosti s veľkým tlačidlom Action Button a Capture Button zarovnanými s rámom (spoliehali by sa na haptickú odozvou)
  • Samostatné tlačidlá hlasitosti s malým tlačidlom Action Button a Capture Button zarovnané s rámom (aktuálne riešenie)

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Takto sa menil dizajn iPhonue 16 Pro v čase

V ranej fáze vývoja iPhonu 16 Pro spoločnosť Apple experimentovala s rôznymi dizajnovými riešeniami tlačidiel. Počiatočné prototypy zahŕňali jednoliate tlačidlo na pridávanie a uberanie zvuku a samostatné multifunkčné tlačidlo Action Button.

Išlo o návrh, ktorý bol pôvodne súčasťou projektu „Bongo“ ešte pri vývoji súčasného iPhonu 15 Pro. Neskôr sa však veci zmenili, nakoľko uvedené riešenie narazilo na problémy počas interného testovania.

Ďalšie prototypy iPhonu 16 Pro preto dostali väčšie tlačidlo Action Button a navyše aj nové tlačidlo Capture Button, ktoré zatiaľ žiaden iPhone nemá.

Nakoniec, v najnovšom dizajne s interným názvom „Proto2„, Apple zvolil menšie tlačidlo Action Button, ktoré je podobné tomu v iPhone 15 Pro. Firma tak opustila pôvodný robustnejší vzhľad.

Existuje však vysoká pravdepodobnosť, že tlačidlá už nebudú fyzické, ale iba dotykové. O „kliknutie“ sa potom postará haptická spätná väzba. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 má problémy s dostupnosťou. Apple na tom pracuje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -