Ako uvádza zahraničný portál Macrumros, spoločnosť apple plánuje na budúci rok pre tých najnáročnejších používateľov veľké prekvapenie. Jej iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max má totiž využívať revolučný tetraprízový teleobjektív. Rovnaké informácie už potvrdil aj analytik Ming-Chi Kuo vo svojej správe pre portál The Elec. No a aké táto inovácia prinesie výhody?

Zákazníci sa v prvom rade môžu tešiť vo väčšom aj menšom modeli na zhodné 5-násobné optické priblíženie oproti 3-násobnému optickému priblíženiu, ktoré má dnes iPhone 15 Pro (iPhone 15 Pro max má až 5x optický zoom). Tento typ objektívu sa spolieha na skladanú sklenenú tetraprízovú konštrukciu, ktorá je schopná opakovane odrážať svetlo.

iPhone 15 Pro sa jej žiaľ nedočkal, pravdepodobne kvôli priestorovým obmedzeniam, keďže komponenty pre tetraprízový fotoaparát zaberajú viac miesta ako súčasný teleobjektív.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iPhone 16 Pro bude fyzicky väčší 

Ako sme už viackrát spomínali, spoločnosť Apple v roku 2024 plánuje zväčšiť celkové rozmery prémiových zariadení.

Namiesto menšieho 6,1″ modelu budeme mať až 6,3″ uhlopriečku a namiesto 6,7″ dostane iPhone 16 Pro Max až 6,9″. Bude tak schopný lepšie konkurovať zariadeniam od ázijských výrobcov.

Macrumors tiež dodáva bližšie podrobnosti ohľadom fotoaparátu. Podľa portálu sa do značnej miery má podobať na modul, ktorý Apple používa v iPhone 15 Pro Max. Uvidíme teda, ako táto hardvérová záležitosť dopadne.

Už nie je príliš skoro hovoriť o iPhone 16

Aj keď sa vám môže zdať, že tento únik prichádza príliš skoro, pravda je taká, že na prelome rokov už často poznáme minimálne základné funkcie a dizajnové zmeny, ktoré sa budú týkať nových modelov iPhonov.

Apple na nich totiž pracuje pokojne aj 3 – 4 roky predtým, než ich uvedie do predaja. Zďaleka to teda nefunguje tak, že až po tom, čo firma predstaví jeden iPhone začne pracovať na tom druhom.

Jednotlivé generácie sa vyvíjajú a testujú súbežne a približne pol roka pred začiatkom predaja by mali byť hotové, aby bolo možné odskúšať výrobu. iPhone 16 nie je žiadnou výnimkou.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 14.5.1 spôsobuje problémy s výkonom na iPhone 11 a iPhone 12
Môže ťa zaujímať
- Reklama -