Spoločnosť Apple si pre nás na rok 2024 chystá úplne nový iPhone 16, ktorého vývoj prebieha v plnom prúde. Hovorí sa, že technologický gigant má toto zariadenie na 95 % hotové a v súčasnosti už ladí iba detaily, aby mohol začať postupne pripravovať jeho výrobu.

Aj to je dôvod, prečo sú úniky ohľadom tohto zariadenia od tejto chvíle relatívne presné a do septembra budúceho roka sa informácie priveľmi nezmenia. Ako informuje leaker Tech_Reve na svojom X (bývalý Twitter), Apple sa chystá pri iPhone 16 urobiť niečo, čo už dávno do tohto zariadenia nepatrí. Smartfón bude vybavený extrémne zastaralou technológiu, čo už môžeme v roku 2024 považovať za taký „malý“ výsmech používateľom do tváre.

Aby sme boli presnejší, v tomto prípade sa budeme baviť o displeji, ktorý by mal mať v každom iPhone 16 technológiu OLED a spolu s ňou aj vysoké rozlíšenie či jas. Ak si však nezaobstaráte prémiový model, budete zásadným spôsobom ukrátení o dve šikovné funkcie. Tie sú pri tom štandardom aj pri lacnejších Androidoch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iPhone 16 a iPhone 16 Plus totiž nedostanú ani v roku 2024 funkciu Always-on, čo je dosť veľká škoda. Zariadenia budú mať rovnaké uhlopriečky, ako ich predchodcovia a stavia na technológiu LTPS.

V praxi to teda znamená, že budú bežať stále len na 60 Hz obnovovacej frekvencií. Únik, ale aspoň spomína, že niektoré displejové komponenty prejdú určitým vylepšením. Žiaľ, konkretizovať ich už nevedel.

Malú revolúciu prinesie iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max

Pokiaľ budete chcieť displej najvyššej možnej úrovne, budete si musieť rovnako, ako dnes a niekoľko posledných generácií zaobstarať buď iPhone 16 Pro, alebo iPhone 16 Pro Max.

Obe zariadenia prejdú zväčšením, pričom v základnom prípade bude mať nová zobrazovacia jednotka 6,3″ (presnejšie 6,27″) a pri vlajkovej lodi sa môžeme tešiť až na 6,9″ (presnejšie 6,86″). V oboch prípadoch pôjde o technológiu LTPO.

Smartfóny budú mať vďaka nej variabilnú obnovovaciu frekvenciu 0 – 120 Hz (funkcia ProMotion) a rovnako dostanú aj Always-on zobrazenie – nikdy nehasnúci displej.

V roku 2024 by síce mohlo ísť o štandard aj pri dostupných modeloch, ale musíme sa zmieriť s tým, že Apple potrebuje robiť rozdiely medzi jednotlivými verziami. Je to trochu škoda, ale nič s tým neurobíme. Snáď teda zmena príde aspoň v iPhone 17 / 17 Plus niekedy v roku 2025…

Prečítajte si tiež  Návod: Nová funkcia v iOS vám ukáže, ktoré vaše hesla mohli byť hacknuté

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -