iPhone je smartfón, ktorý má sem tam problémy s výdržou baterky. Jeho dokonalo nadizajnované telo jednoducho neobsahuje toľko miesta ako konkurencia, a tak má pomerne slabú baterku, čo je veľká nevýhoda. Na druhú stranu týmto problémom ale netrpí len iPhone a hoci sú na trhu lepšie alternatívy, všetky smartfóny súčasnosti majú práve s týmto problém. Na iPhone sa človek za pár hodín hravo dostane na 1%, no potom sa nie a nie vybiť. 

1%

Batéria v iPhone je bieda. Neraz sa človeku stane, že sa mu minie na rizikových 20%. Až vtedy sa ukáže, ako je človek schopný hospodáriť s cennými percentami. Už automaticky sa prepíname do režimu šetrenia a dúfame, že sa čo najrýchlejšie dostaneme k nabíjačke. Často sa ale stáva, že sa to nepodarí naplniť, a iPhone sa vybíja a vybíja. Bežne sa dostaneme na 10% a potom máme pocit, že to ide rýchlejšie a rýchlejšie, no a minimálne v mojom prípade to nie je len pocit.

- Reklama -

Približne od 7% sa zrazu iPhone bleskurýchle dostane na 1%. Človek má pomaly pocit, že už jeho iPhone umiera a on sa nebude mať ako dovolať, domov do práce či frajerke. Nedávno som si ale všimol, že akonáhle sa dostanem na 1%, telefón mi vydrží ešte poriadne dlho. Niekedy je to 30, inokedy zase 40 minút. Hovorím o bežnom používaní, sem tam použijem Messenger, zdieľam článok či telefonujem. Na 1% to má poriadnu výdrž.

iPhone - svetapple.sk

Článok som sa rozhodol napísať predovšetkým potom, ako som včera na 1% vydržal celé 4 hodiny. Telefón som síce používal fakt len keď som musel, no dá sa povedať, že aj pri šetrení je to neskutočný výsledok, najmä ak si vezmeme, že antény a rôzne procesy fungujú či telefón máme zapnutý alebo vypnutý, beží to skrátka stále. Ako ale odhaliť tajomstvo extrémnej a až nelogickej výdrže, veď normálne nám ubudnú percentá po pár hodinách aj samé. Mňa napadá len jedno.

Keďže sa telefón začne náhle vybíjať zhruba pri 7%, v skutočnosti sa tak náhle nevybíja, len mi chce dať najavo, aby som sa poponáhľal a pripojil ho do siete. 1% je len také varovanie, že už je na minime, no v skutočnosti telefón ešte čosi vydrží, kým sa človek dostane napríklad domov či do práce, kde ho môže pokojne nabiť.

Samozrejme je to len úvaha, omnoho viac budem vedieť, akonáhle nám aj ty napíšeš do komentáru či správy, čo robí pri 1% tvoj iPhone. U mňa osobne to nie je prvý krát. Stretol som sa s tým, už minulý rok pri iPhone 6 Plus. Ten mal tiež takýto režím „šetrenia“. Zaujalo ma to ale až teraz, kedy som si uvedomil, že to zrejme nie je náhoda, aké máš s týmto skúsenosti ty?

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.