Mac mini s procesorom Apple Sillicon M1 a jeho cena

Apple predstavilo vylepšený Mac mini, ktorý pracuje na ARM platforme Apple Sillicon. Nový čip M1 obsahuje obrovské množstvo benefitov, ktoré zužitkuje bežný spotrebiteľ ale aj profesionál.

Len tak pre predstavu, v porovnaní s predchodcom má až 3x výkonnejšie CPU a 5x výkonnejšiu GPU. Náročnejšie procesy ako strihanie 4K videa alebo hranie hier nebudú žiadnym problémom.

V tej najvyššej konfigurácii získate až 2TB SSD úložiska. Základná operačná pamäť RAM poskytuje 8GB, no viete si ju rozšíriť na 16GB. Na rozdiel od MacBooku Air 13″, je tu iba jedna verzia čipu Apple Sillicon M1. Poskytuje 8-jadrové CPU a 8-jadrové GPU.

Nižšie uvedené ceny pochádzajú z rakúskeho Apple Online Store. Slovenské ceny sa môžu mierne líšiť v závislosti od predajcu, no bavíme sa maximálne o desiatkach eur (vždy sú takmer rovnaké).

Cenník

  • Mac mini s 256GB SSD od 799€
  • Mac mini s 512GB SSD od 1 029€

Najdrahšia konfigurácia počítajúca so 16GB RAM a 2TB SSD úložiskom vás vyjde na cca 1 949€. V ponuke zostala aj verzia s procesorom Intel Core i5 (tá je ešte drahšia).

Bližšie informácie ohľadom dostupnosti prinesieme v nasledujúcich hodinách alebo dňoch. Nový Mac mini bude mať na Slovensku medzi prvými autorizovaný predajca m:zone. Sledujte jeho stránku a zostaňte naladení!

Prečítajte si tiež  Apple Watch môžu dostať satelitné pripojenie. Jeho úlohou bude zachrániť vám život
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.