Ako píše Appleinsider, v kóde novej beta verzie operačného systému iOS 16.2 pre iPhone sa nachádzajú nové fragmenty „vlastného režimu prístupnosti„, ktorý by používateľom umožnil prispôsobiť domovskú obrazovku špecifickým potrebám pre zdravotne postihnutých používateľov.

Táto funkcia síce zatiaľ nie je povolená ani pre vývojárov, aby ju mohli testovať, ale portál 9to5mac uvádza, že našiel odkazy „vo vnútri systému“. Apple údajne opisuje nový Custom Accessibility Mode ako „prispôsobiteľný, zjednodušený spôsob používania iPhonu a iPadu„.

To by sa mohol hodiť najmä menej náročným dôchodcom. Veď taký iPhone 11 získajú za najlepšie ceny u týchto predajcov a poslúži im roky. Určite im nebude vadiť, že nepoužívajú ten najmodernejší hardvér. Naopak, tešiť sa môžu z kvalitného fotoaparátu, jednoduchého odomykania a tiež bezpečného platenia skrz Apple Pay.

Reklama

Predpokladá sa, že spoločnosť Apple uvoľní novú funkciu už čoskoro, pričom jej hlavnou výhodou bude, že dokáže nahradiť bežnú domovskú obrazovku – tzv. Springboard.

To znamená, že používatelia si budú môcť nastaviť napríklad obrovské ikony aplikácií, ktoré budú dobre čitateľné aj bez okuliarov.

Zmena, ktorá pomôže najmä seniorom a ľuďom, ktorí majú problémy so zrakom

iPhone pre seniorov
Zdroj: AppleInsider

Snímky obrazovky ukazujú nedokončené testy, ktoré naznačujú, že funkcie, ako napríklad nastavenia, budú oveľa jednoduchšie.

Pri všeobecnom používaní sa domovská obrazovka zaobíde bez Docku a bude zobrazovať len niekoľko nadrozmerných ikon, pričom ovládacie prvky aplikácií sa zredukujú len na tie najdôležitejšie.

iPhone pre seniorov
Zdroj: 9to5mac

Spoločnosť Apple sa k tejto funkcii nevyjadrila, ani neoznámila dátum verejného vydania iOS 16.2. Prítomnosť funkcie v beta verzii teda nezaručuje, že bude zahrnutá do nasledujúcej verzie. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPad Pro prejde v roku 2024 obrovskými zmenami. Toto o ňom zatiaľ vieme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -