Spoločnosť Apple neustále pracuje na aktualizáciách svojich operačných systémov, pomocou ktorých ich pravidelne vylepšuje a opravuje v nich chyby. Výnimkou nie je ani iOS na iPhone, ktorý má v súčasnosti viacero nedostatkov.

Očakáva sa, že iOS 16.2, ďalšia veľká aktualizácia operačného systému iOS 16, bude vydaná v polovici decembra spolu s iPadOS 16.2. Uviedol to známy analytik a leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg (prostredníctvom Macrumors).

- Reklama -

Prvá beta verzia iOS 16.2 a iPadOS 16.2 bola zverejnená minulý týždeň, pričom v súčasnosti si ju môžu užívať len vývojári a beta testeri.

Na základe tejto skutočnosti môžeme uviesť že je ešte príliš skoro na to, aby sme s istotou poznali všetky nové funkcie a zmeny. Napriek tomu sa už teraz môžeme tešiť na niekoľko vylepšení, ktoré vám predstavíme nižšie v texte.

Živé aktivity pre televízne športové zápasy 

iPhone živé aktivity
Zdroj: Macrumors

V systéme iOS 16.2 sa vďaka vstavanej aplikácii TV pridávajú ku živým aktivitám aj priame prenosy zo športových zápasov a hier. Používatelia môžu sledovať zápasy v reálnom čase na uzamknutej obrazovke alebo na dynamickom ostrove pre modely iPhone 14 Pro.

Widget spánku na uzamknutej obrazovke

Widget spánku v iOS 16.2 na zamknutej ploche
Zdroj: MacRumors

Do iOS 16.2 pribudne nový widget Spánok, ktorý si používatelia môžu pridať na uzamknutú obrazovku. K dispozícii sú tri možnosti widgetu: jeden zobrazuje čas, ktorý ste strávili v posteli, ďalší zobrazuje stĺpcový graf reprezentujúci kvalitu spánku a väčší widget, ktorý zobrazuje čas v posteli spolu s vizuálnym zobrazením.

Aplikácia Freeform

Aplikácia freeform iOS 16.2
Zdroj: Macrumors

Aplikácia Freeform, ktorá bola oznámená na konferencii WWDC, je nová aplikácia od spoločnosti Apple, ktorá umožňuje používateľom spolupracovať s priateľmi a spolupracovníkmi na jednej nástenke s kresbami, textom, videami, obrázkami a ďalšími prvkami.

Freeform je momentálne k dispozícii vývojárom a verejným beta testerom a dá sa očakávať, že bude spustená spolu s iOS 16.2, iPadOS 16.2 a macOS Ventura 13.1 v polovici decembra.

Podpora externých displejov v systéme iPadOS 16

Stage Manager iPadOS 16
Zdroj: Apple

Jedna z funkcií, ktorá by sa mala ešte objaviť do konca roka, je podpora externého displeja pre jablkové tablety. Táto novinka je súčasťou prepracovaného multitaskingu / Stage Managera a bude ju možné využívať na vybraných modeloch iPadu.

Zatiaľ čo samotný Stage Manager je už k dispozícii v systéme iPadOS 16.1, podpora externého displeja zatiaľ nefunguje. Spoločnosť Apple túto novinku odložila na neskôr v tomto roku, no zatiaľ bližšie nešpecifikovala, kedy presne ju vydá pre verejnosť. Musíme si teda počkať.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -