Spoločnosť Apple neustále pracuje na aktualizáciách svojich operačných systémov, pomocou ktorých ich pravidelne vylepšuje a opravuje v nich chyby. Výnimkou nie je ani iOS na iPhone, ktorý má v súčasnosti viacero nedostatkov.

Očakáva sa, že iOS 16.2, ďalšia veľká aktualizácia operačného systému iOS 16, bude vydaná v polovici decembra spolu s iPadOS 16.2. Uviedol to známy analytik a leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg (prostredníctvom Macrumors).

Prvá beta verzia iOS 16.2 a iPadOS 16.2 bola zverejnená minulý týždeň, pričom v súčasnosti si ju môžu užívať len vývojári a beta testeri.

Na základe tejto skutočnosti môžeme uviesť že je ešte príliš skoro na to, aby sme s istotou poznali všetky nové funkcie a zmeny. Napriek tomu sa už teraz môžeme tešiť na niekoľko vylepšení, ktoré vám predstavíme nižšie v texte.

Živé aktivity pre televízne športové zápasy 

iPhone živé aktivity
Zdroj: Macrumors

V systéme iOS 16.2 sa vďaka vstavanej aplikácii TV pridávajú ku živým aktivitám aj priame prenosy zo športových zápasov a hier. Používatelia môžu sledovať zápasy v reálnom čase na uzamknutej obrazovke alebo na dynamickom ostrove pre modely iPhone 14 Pro.

Widget spánku na uzamknutej obrazovke

Widget spánku v iOS 16.2 na zamknutej ploche
Zdroj: MacRumors

Do iOS 16.2 pribudne nový widget Spánok, ktorý si používatelia môžu pridať na uzamknutú obrazovku. K dispozícii sú tri možnosti widgetu: jeden zobrazuje čas, ktorý ste strávili v posteli, ďalší zobrazuje stĺpcový graf reprezentujúci kvalitu spánku a väčší widget, ktorý zobrazuje čas v posteli spolu s vizuálnym zobrazením.

Aplikácia Freeform

Aplikácia freeform iOS 16.2
Zdroj: Macrumors

Aplikácia Freeform, ktorá bola oznámená na konferencii WWDC, je nová aplikácia od spoločnosti Apple, ktorá umožňuje používateľom spolupracovať s priateľmi a spolupracovníkmi na jednej nástenke s kresbami, textom, videami, obrázkami a ďalšími prvkami.

Freeform je momentálne k dispozícii vývojárom a verejným beta testerom a dá sa očakávať, že bude spustená spolu s iOS 16.2, iPadOS 16.2 a macOS Ventura 13.1 v polovici decembra.

Podpora externých displejov v systéme iPadOS 16

Stage Manager iPadOS 16
Zdroj: Apple

Jedna z funkcií, ktorá by sa mala ešte objaviť do konca roka, je podpora externého displeja pre jablkové tablety. Táto novinka je súčasťou prepracovaného multitaskingu / Stage Managera a bude ju možné využívať na vybraných modeloch iPadu.

Zatiaľ čo samotný Stage Manager je už k dispozícii v systéme iPadOS 16.1, podpora externého displeja zatiaľ nefunguje. Spoločnosť Apple túto novinku odložila na neskôr v tomto roku, no zatiaľ bližšie nešpecifikovala, kedy presne ju vydá pre verejnosť. Musíme si teda počkať.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple vydalo nový macOS 12.3 Monterey s podporou Univerzálneho ovládania a ďalšími novinkami

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -