Dnešná konferencia Wonderlust sa niesla v znamení hardvérových aktualizácií. Spoločnosť Apple však nezabúda ani na svoje systémové updaty, ktoré predstavila ešte počas WWDC 2023. Dnes sa s nami podelila o dátum ich príchodu.

Nový iOS 17 dorazí spolu s aktualizáciou iPadOS 17 v rovnaký deň. Napriek tomu, že pri svojom štarte neposkytne všetky avizované funkcie a vychytávky, určite sa máme na čo tešiť. Poďme sa spolu pozrieť na vychytávky, ktoré dorazia už onedlho na naše iPhony a iPady.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Na čo sa môžeme tešiť s príchodom iOS 17? 

iOS 17 prináša novú funkciu StandBy pre iPhone, ktorá ho premení na osobné informačné centrum. Režim sa aktivuje keď je iPhone v horizontálnej polohe a pripojený k nabíjačke či docku. Režim StandBy následne zobrazí čas, živé aktivity, oznámenia a widgety.

Režim StandBy iOS 17
Zdroj: Apple

Widgety, ktoré používate na uzamknutej a domovskej obrazovke budú s príchodom iOS 17 interaktívne. To znamená, že môžete robiť úkony ako zapínanie a vypínanie inteligentného osvetlenia alebo zaškrtnutie pripomienky bez otvárania aplikácie.

Novinkám sa nevyhne ani aplikácia AirDrop, ktorá zavedie novú funkciu NameDrop na rýchle zdieľanie kontaktov s ľuďmi vo vašom okolí. Aplikácia Telefón naviac dostane možnosť prispôsobiť možnosti kontaktov, ktoré vám umožňujú vybrať čo ľudia uvidia, keď im zavoláte.

Funkcia NameDrop v iOS 17
Zdroj: Apple

Pribudne aj funkcia Live Voicemail, ktorá umožní vidieť hlasovú poštu v priamom prenose, keď ju niekto zanecháva. Taktiež bude iOS 17 doplnený o možnosť zdvihnutia a okamžitej reakcie na hlasovú správu.

Novinky dorazia aj pre Safari, ktoré dostane uzamknuté okno súkromného prehliadania, funkciu zdieľania hesla a lepšiu prevenciu voči sledovaniu. Aplikácia Mapy bude fungovať aj v offline režime a aby toho nebolo málo, nové funkcie prídu aj do apky Fotky, ktorá dokáže rozpoznať domáce zvieratá a poskytne vizuálne vyhľadávanie pre jedlo, symboly a iné predmety.

iOS 17 fotky zvierat
Zdroj: Apple

V aplikácii Zdravie pribudne nová funkcia sledovania nálady a neskôr v tomto roku plánuje Apple pridať do iOS 17 aj aplikáciu na písanie denníkov.

Kedy dorazí iOS 17 a iPadOS 17? 

Dvojica nových systémov bude oficiálne spustená pre všetkých používateľov už 18. septembra. iOS 17 bude kompatibilný s iPhonom XS a novšími modelmi, čo znamená, že podpora pre iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X bude oficiálne ukončená. V prípade iPadOS 17 stratí podporu iPad 5. generácie a iPady Pro prvej generácie.

Ak sa chcete o prichádzajúcej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako si nastaviť rýchlosť haptickej odozvy v iOS 17. O tomto triku ste nevedeli

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -