Ming-Chi Kuo o budúcnosti iPhonu a jeho fotoaparátu

Pokiaľ sledujete dianie okolo technologického giganta, zrejme vám neunikajú predpovede známeho analytika, Ming-Chi Kua (presnosť: 78,2%). Už dlhé roky nás zásobuje správami, ktoré sú určené pre investorov a predpovedajú, akým smerom sa Apple vyberie ďalej. Tentokrát sa jeho posledná poznámka venovala iPhonu 12S, respektíve iPhonu 13.

Na základe zistení, ktoré pochádzajú predovšetkým z dodávateľských reťazcov Kuo napísal, že iPhone v roku 2021 a 2022 nedostane žiadne zásadné inovácie pre jeho štandardnú širokouhlú šošovku. Apple sa vraj bude spoliehať na „7P“ a teda sedem plastových elementov, z ktorých sa skladá aj objektív v iPhone 12.

Na druhej strane, oveľa lepšie to vyzerá pri očakávaniach týkajúcich sa ultraširokouhlého objektívu a teleobjektívu. Pri prvom menovanom by sme sa mali dočkať slnečnej clony f/1,8 (dnes je f/2,4), vďaka čomu sa výrazne zlepšia zábery pri zhoršených svetelných podmienkach.

Apple ale zapracuje aj na teleobjektíve s 10-násobným optickým zoomom, s ktorým mu pomôže spoločnosť Samsung. Aj keď sa jedná o veľmi atraktívnu záležitosť, práve tá je naplánovaná až na rok 2022.

Na záver len doplníme, že nech už tieto informácie znejú akokoľvek dobre/zle, Apple si určite nenechá ujsť príležitosť vylepšiť svoje produkty. Inovácie v oblasti fotografie budú možno „slabšie“, no stále budú prítomné, takže sa môžeme tešiť na ďalšie zaujímavosti. V čom by sa podľa vás mohol iPhone budúcnosti najviac zlepšiť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.