iPhone 13 dostane 10x optický zoom

Internetová stránka The Elec zdieľala zaujímavé informácie, ktoré súvisia s nedávnou predpoveďou analytika Ming-Chi Kua. Podľa jej vlastných zdrojov (nemenované) príde iPhone 13 v roku 2022 s prepracovaným teleobjektívom. Apple na tom pracuje so svojim úhlavným nepriateľom a zároveň obchodným partnerom (v rámci výroby), spoločnosťou Samsung.

Správa uvádza, že dcérska spoločnosť Samsung Electro-Mechanics bude produkovať jednotlivé komponenty a tie následne poputujú do LG, kde ich zmontujú dokopy.

Malo by sa jednať o šošovky slúžiace na výrobu skladaného modulu fotoaparátu pre iPhone 13. Apple týmto spôsobom vyrieši 2 problémy jednou ranou. Za prvé si udrží dobrý obchodný vzťah s LG a za druhé neporuší patenty, ktoré vlastní Samsung.

Ako iste viete, už dnešný iPhone 12 Pro/12 Pro Max ponúka štvornásobný optický zoom. No a aj keď to väčšine používateľom stačí, konkurencia je objektívne ďalej. Samsung Galaxy S20 Ultra či Huawei P40 Pro+ dokážu zabezpečiť 10-násobný optický zoom. Apple ich dobehne až za dva roky.

Celá technológia funguje na princípe zloženej optiky fotoaparátov. Svetlo, ktoré absorbuje snímač je ohnuté alebo zložené, čoho výsledkom je väčší optický zoom pri zachovaní vysokej kvality obrazu a elegantného dizajnu smartfónu, bez nutnosti vysúvania akýchkoľvek zoomovacích prvkov.

Čo poviete na takéto riešenie vy? Privítali by ste lepší zoom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite si animovaný vianočný špeciál známeho seriálu Ted Lasso
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.