iPhone 13 dostane 10x optický zoom

Internetová stránka The Elec zdieľala zaujímavé informácie, ktoré súvisia s nedávnou predpoveďou analytika Ming-Chi Kua. Podľa jej vlastných zdrojov (nemenované) príde iPhone 13 v roku 2022 s prepracovaným teleobjektívom. Apple na tom pracuje so svojim úhlavným nepriateľom a zároveň obchodným partnerom (v rámci výroby), spoločnosťou Samsung.

Správa uvádza, že dcérska spoločnosť Samsung Electro-Mechanics bude produkovať jednotlivé komponenty a tie následne poputujú do LG, kde ich zmontujú dokopy.

Malo by sa jednať o šošovky slúžiace na výrobu skladaného modulu fotoaparátu pre iPhone 13. Apple týmto spôsobom vyrieši 2 problémy jednou ranou. Za prvé si udrží dobrý obchodný vzťah s LG a za druhé neporuší patenty, ktoré vlastní Samsung.

Ako iste viete, už dnešný iPhone 12 Pro/12 Pro Max ponúka štvornásobný optický zoom. No a aj keď to väčšine používateľom stačí, konkurencia je objektívne ďalej. Samsung Galaxy S20 Ultra či Huawei P40 Pro+ dokážu zabezpečiť 10-násobný optický zoom. Apple ich dobehne až za dva roky.

- Reklama -

Celá technológia funguje na princípe zloženej optiky fotoaparátov. Svetlo, ktoré absorbuje snímač je ohnuté alebo zložené, čoho výsledkom je väčší optický zoom pri zachovaní vysokej kvality obrazu a elegantného dizajnu smartfónu, bez nutnosti vysúvania akýchkoľvek zoomovacích prvkov.

Čo poviete na takéto riešenie vy? Privítali by ste lepší zoom? Dajte nám vedieť v komentároch.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here