Spoločnosť Apple sa z roka na rok chváli tým, že vo svojom iPhone používa tie najlepšie kamerové systémy na svete. Toto zariadenie sa pravidelne radí na popredných priečkach v kategórii fotenia či natáčania videa. Stále však dokáže zlyhať a dokonca zachytávať aj totálne nezmysli. Presne o takomto príbehu napísal portál News18.

Hlavnú úlohu v ňom zohrala komička Tessa Coates, ktorá na svojom Instagrame zdieľala, ako si skúša svadobné šaty. Bežný človek si na prvý pohľad pravdepodobne nič zvláštne nevšimne, až kým sa nepozrie na zrkadlá a Tessinu postavu. Až vtedy sa mu podarí odhaliť bizarnú chybu, za ktorú vraj môže špeciálny softvér v operačnom systéme iOS.

Aby sme to lepšie vysvetlili, žena v svadobných šatách stojí pred dvoma zrkadlami, pričom odrazy v nich sa ani v jednom prípade nezhodujú s tým, ako má umiestnené ruky. Pokiaľ sa pozriete na príspevok pod týmto odstavcom, uvidíte to sami.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tessa Coates (@wheatpraylove)

Tessa uvádza, že táto fotografia nebola po digitálnej stránke nijako upravovaná, avšak optická ilúzia vyzerá tak, ako by šlo o chybu „v Matrixe„.

Takisto v príspevku dopĺňa, že ide o štandardný záber a nie o panorámu, alebo živú fotografiu, kde by takéto chyby mohli byť vzhľadom na prácu fotoaparátu v daných režimoch akceptovateľné.

Ako sa to celé stalo? 

Určite vás v tejto chvíli zaujíma hlavne to, ako ku tejto bizarnosti vlastne došlo. Autorka záberu bola podľa portálu PetaPixel natoľko prekvapená, že sa rozhodla navštíviť oficiálny Apple Store a opýtať sa na to priamo personálu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ku celej veci sa následne vyjadril technik menom Roger, ktorý Tesse vysvetlil, že hoci iPhone fotí mimoriadne kvalitné zábery, ešte stále nejde o klasickú kameru, ale skôr o vreckový počítač.

Zariadenie dokáže veľmi rýchlo nasnímať celú sériu sekvenčných snímok aj keď nepracuje s režimom panorámy, alebo živým záberom. Zariadenie konkrétne snímalo scénu zľava doprava a na každej strane pri odraze v zrkadle vyhotovilo iný obrázok.

Dôvodom je AI v operačnom systéme iOS, ktorá bola zrejme zmätená pohybom rúk, ku ktorému došlo počas fotenia a tak vložila do každého zrkadla úplne iný odraz. Technik Roger však zdôraznil, že ide o veľmi vzácny jav a stretnúť sa s ním môžete v jednom prípade z milióna. Tak čo, vyskúšate to aj vy?

Prečítajte si tiež  Objavili sa fotky 5,5" "iPhonu 6L"

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -