Spoločnosť Apple zažíva napriek viacerým problémom, ktoré na ňu doliehajú z každej strany relatívne úspešné obdobie. Hoci po skončení pandémie a krízy polovodičov sa globálne predaje smartfónov prepadli, iPhone to nezasiahlo až do takej miery, ako ostatných výrobcov. Dokonca sa historicky po prvýkrát stalo, že Apple bol najväčším výrobcom smartfónov za celý roky 2023, čím prekonal aj konkurenčný Samsung.

V tejto súvislosti netreba zabúdať na fakt, že zatiaľ čo juhokórejský gigant má vo svojom portfóliu aj veľa dostupných zariadení vo veľmi nízkych cenových kategóriách, najdostupnejším iPhonom je model SE 3. generácie a ten sa ani nenachádza na popredných priečkach popularity. Tie obsadili úplne iné modely.

Vieme to vďaka najnovšej analýze spoločnosti Canalys, ktorá bola zdieľaná na jej oficiálnom X / Twitter účte. Dáta potvrdili, že spoločnosti Apple sa v roku 2023 mimoriadne darilo a v rebríčku TOP 10 najpredávanejších smartfónov na celom svete jasne dominoval jej iPhone.

Ak vás zaujíma, ako tento rebríček vyzeral podrobnejšie, na prvom mieste sa nachádzal iPhone 14 Pro Max, čo je vcelku pochopiteľné, nakoľko bol k dispozícii, ako vlajkový model po dobu celých 9 mesiacov roka 2023.

Na druhom mieste sa však ocitol jeho nástupca iPhone 15 Pro Max, ktorý za cca 3,5 mesiaca skoro úplne presne dobehol svojho predchodcu. Apple však obsadil aj tretie miesto so základným iPhonom 14 a celkovo sa v TOP 10 jeho zariadenia vyskytli až sedemkrát.

Aby ste v tom mali lepší prehľad, celý rebríček vrátane predajov nájdete tu: 

  1. iPhone 14 Pro Max (34 miliónov predaných kusov)
  2. iPhone 15 Pro Max (33 miliónov predaných kusov)
  3. iPhone 14 (29 miliónov predaných kusov)
  4. iPhone 14 Pro (29 miliónov predaných kusov)
  5. iPhone 13 (23 miliónov predaných kusov)
  6. Samsung Galaxy A14 4G (21 miliónov predaných kusov)
  7. iPhone 15 Pro (21 miliónov predaných kusov)
  8. Samsung Galaxy A54 5G (20 miliónov predaných kusov)
  9. Samsung Galaxy A14 5G (19 miliónov predaných kusov)
  10. iPhone 15 (17 miliónov predaných kusov)

Ako teda môžete vidieť sami, ľudia v rámci prémiového segmentu nakupujú predovšetkým iPhone. Aj keď sa do rebríčka TOP 10 dostali aj tri zariadenia od Samsungu, najdrahší model Galaxy A54 5G sa predáva za cenu do cca 450 €a najlacnejší Galaxy A14 4G kúpite hlboko pod 150 €.

Dá sa teda povedať, že Apple sa stal kráľom tohto segmentu za celý rok 2023 a uvidíme, ako sa mu bude dariť v nasledujúcom období v roku 2024. Dáta, ale ukazujú, že ľudia nakupujú prémiové smartfóny čoraz častejšie. Pre Tim Cooka a celé vedenie Apple je to samozrejme fantastická správa.

Prečítajte si tiež  Titánové telo a zakrivené hrany. Apple v budúcej generácii zmení dizajn iPhonu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -