Spoločnosť Apple oficiálne dokázala niečo, o čom sa doteraz len potichu šepkalo. Technologický gigant z Cupertina prvýkrát po viac ako desiatich rokoch predbehol svojho najväčšieho konkurenta, Juhokórejskú spoločnosť Samsung v kategórii celosvetového predaja smartfónov za rok 2023. Informoval o tom portál 9to5mac.

Aj keď si to väčšina zákazníkov technologického giganta z Cupertina neuvedomuje, ide o historický okamih, keďže spoločnosť Samsung bola v tejto oblasti lídrom od čias zosadenia spoločnosti Nokia z trónu, ku ktorému došlo pred trinástimi rokmi. Juhokórejský gigant mal výhodu najmä v tom, že sa nezameriaval len na prémiový segment tak, ako to robí od roku 2007 spoločnosť Apple.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ku tejto téme sa vyjadrili aj viaceré analytické spoločnosti, medzi ktorými nechýba IDC či Canalys. Obe sa zaoberajú prieskumom trhu a obe potvrdzujú tento trend, pričom konštatujú dominanciu spoločnosti Apple napriek jej zameraniu na zariadenia vyššej triedy.

Najväčším víťazom je jednoznačne spoločnosť Apple,“ povedala Nabila Popalová, riaditeľka výskumu v tíme IDC Worldwide Tracker. „Spoločnosť Apple je nielen jediným hráčom v prvej trojke, ktorý každoročne vykazuje pozitívny rast, ale prvýkrát v histórii sa umiestnila na prvom mieste. To všetko napriek tomu, že čelí zvýšeným regulačným výzvam a obnovenej konkurencii zo strany spoločnosti Huawei v Číne, ktorá je jeho najväčším trhom. Za pretrvávajúci úspech a odolnosť spoločnosti Apple do veľkej miery vďačíme rastúcemu trendu prémiových zariadení, ktoré v súčasnosti predstavujú viac ako 20 % trhu, a to vďaka agresívnym ponukám na výmenu a plánom bezúročného financovania.

Ľudia už nechcú lacné smartfóny. Prednosť dávajú tým prémiovým 

Aj keď sa spoločnosť Samsung pokúša zaujať celé spektrum zákazníkov, vyzerá to tak, že v roku 2023 nastala veľká zmena na trhu.

Ako sme vás informovali v samostatnom článku, ľudia prestali nakupovať lacné smartfóny a prednosť dávajú tým drahším, ktorých maloobchodná cena bez DPH v USA štartuje na minimálnej čiastke 600 dolárov.

Uvidíme teda, ako bude úspech spoločnosti Apple pokračovať ďalej. Nechajme sa prekvapiť. Každopádne spoločnosti Apple gratulujeme, pretože toto je úspech, ktorý jednoznačne stojí za to osláviť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple si v "The Morning Show" robí reklamu pomerne často. Svoje produkty dáva v prieme na každý 32 záber.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -